Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. december 2023, 07:16

Frontex nasadil na fínsko-ruské hranice 55-členný tím

Fínsko sa v novembri v dôsledku narastajúceho prílevu migrantov z ruského územia rozhodlo uzatvoriť všetky hraničné priechody s Ruskom.

Európska agentúra pre pohraničnú a pobrežnú stráž (Frontex) uviedla, že na stráženie fínsko-ruskej hranice nasadila 55-členný tím.

Frontex poskytnutie pomoci avizoval koncom novembra. Väčšinou ide o členov pohraničnej stráže, ktorí budú hliadkovať priamo v teréne do konca januára, povedal hovorca agentúry Piotr Switalski. Dodal, že pomoc možno podľa potreby skrátiť alebo predĺžiť.

Fínske úrady uviedli, že od augusta dorazilo na rusko-fínsku hranicu takmer 1000 žiadateľov o azyl, najmä zo Somálska, Iraku a Jemenu. Helsinki obvinili Moskvu zo zneužívania migrantov na vyvíjanie nátlaku a označili to za hybridnú operáciu.

Fínska pohraničná stráž priblížila, že niektoré väčšie skupiny migrantov sa už presunuli do iných častí Ruska. Niektoré sa však naďalej pohybujú v okolí hranice.

Fínsko sa v novembri v dôsledku narastajúceho prílevu migrantov z ruského územia rozhodlo uzatvoriť všetky hraničné priechody s Ruskom.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 5 hodinami
pred 6 hodinami

Slovenský tenista Alex Molčan sa prebojoval do hlavnej súťaže na antukovom turnaji ATP 250 v čilskom Santiagu. Druhý nasadený hráč zvíťazil vo finále kvalifikácie nad Argentínčanom Facundom Bagnisom 6:4, 6:4. (tasr)

pred 6 hodinami
pred 7 hodinami

Mimoparlamentné hnutie Republika si na celorepublikovom sneme opätovne zvolilo za predsedu súčasného europoslanca Milana Uhríka. Delegáti ho takisto potvrdili ako lídra kandidátky do eurovolieb, odsúhlasili aj zámer otvoriť kandidátsku listinu hnutia aj pre externé osobnosti a subjekty. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.