Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
02. jún 2016, 20:06

Kuffa, Čekovský aj Godzone. Cez víkend bude Festival Lumen

O pár dní privíta Trnava špičku domácej a zahraničnej gospelovej hudobnej scény.

Open-air Festival LUMEN sa uskutoční v dňoch 3. – 4. júna 2016.

24. ročník festivalu LUMEN s prívlastkom ,,City music festival“ ponúkne hudbu a multižánrový program na viacerých miestach v historickom centra mesta. Trnava privíta počas dvoch dní tisícky návštevníkov z celého Slovenska. Lákadlom sú slovenské, české a zahraničné gospelové kapely.

V porovnaní s predošlými ročníkmi budú na Trojičnom námestí vystupovať kapely v oba dni - v piatok aj v sobotu zdarma. Program hlavného pódia ponúkne koncerty kapiel: Spektrum (SK), The Elements (SK), Hudba z Marsu (SK), Warum Lila (GER), Daniel Levi (EST), Twelve 24 (UK), Good Weather Forecast (GER) a Newday Worship (UK).

V spoplatnenej XL zóne si môžete vypočuť talkshow Mariána Čekovského a jeho hostí na tému „Zázrak“. Tešiť sa môžete aj na výnimočnú afterparty, projekt Godzone, Tanečné divadlo Atak a improvizačné divadlo 3T.

City music festival LUMEN ponúkne aj zaujímavý sprievodný program. Pripravených je viac ako 30 prednášok a workshopov, na ktoré je vstup zdarma. Nevynechajte isto prednášku kňaza Mariána Kuffu, farára zo Žakoviec, ktorý sa venuje ľuďom na okraji spoločnosti. Pre tých, ktorí radi tancujú, bude prebiehať workshop s Dominikou Mirgovou a jej VIP CREW.

Okrem hlavného pódia na Trojičnom námestí bude program aj v amfiteátri, na nádvorí Radnice a v Kine Hviezda.

Lístky do XL zóny je možné kúpiť od štvrtka v informačnom stánku festivalu na Trojičnom námestí v Trnave.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

„Ja hovorím Smeru nie, to je môj osobný názor a povedal som to aj pred voľbami. Napriek tomu je pre nás kľúčové, aby sme v čo najväčšej miere mohli realizovať program KDH,“ tvrdí v povolebnom rozhovore Milan Majerský. „Ak budú progresívci ochotní vytrhnúť časť svojho volebného programu, aby vznikla vláda, rozprávajme sa o tom,“ dodáva líder KDH, ktorý si vie skôr predstaviť vládu s liberálmi a ľavičiarmi, aby sa krajina nemusela odovzdať Robertovi Ficovi.

pred 2 hodinami

Prezidentka Zuzana Čaputová sa dnes o 15.00 h stretne s predsedom Smeru Robertom Ficom, ktorému odovzdá poverenie na zostavenie vlády. Predtým bude mať o 14.00 h vyhlásenie k výsledkom volieb.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.