Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. máj 2016

V Trenčíne sa oslavovalo aj smútilo, skalický Krnáč: "Sme sklamaní"

Futbalisti AS Trenčín dali za majstrovskou sezónou víťaznú bodku.

V piatkovom zápase záverečného 33. kola Fortuna ligy 2015/2016 zvíťazili nad MFK Skalica 2:1 a súpera zo Záhoria "vyprevadili" do 2. DOXXbet ligy.

Víťazný gól strelil striedajúci Aliko Bala až v poslednej minúte stretnutia. Vydreté víťazstvo v podaní domáceho favorita už prakticky nič neriešilo, ale podčiarklo oslavy. Spokojnosťou žiarili všetci a veľké zadosťučinenie bolo vidieť na kapitánovi Petrovi Kleščíkovi. Ten si zisk najcennejšej trofeje na Slovensku užíval aj s tradičnou cigarou v ústach. "S tromi bodmi sme spokojní, ale výkon nebol optimálny. Posledné dni si užívame. Celú sezónu sme poctivo dreli. Každý jeden pohár sa rodil ťažko a po tvrdej práci. So Skalicou sme predviedli veľa nepresností, najmä po prestávke. Súper sa dostával do kontier. Náš tím má však víťaznú mentalitu, čo sme potvrdili gólom v samom závere," povedal Kleščík.

Trenčania získali 81 bodov a iba tri im chýbali k tomu, aby dorovnali maximum Artmedie Bratislava spred desiatich rokov. Šesť kôl pred koncom sa v kabíne skloňovalo slovo rekord.

"Dorovnať Artmediu z najslávnejších čias sa nám nepodarilo. Možno v tomto smere budeme už o rok úspešnejší. Náš tím má obrovský potenciál. Uvidíme, ako ďaleko ho dokážeme posunúť," doplnil Kleščík. 

Veľké sklamanie zavládlo v kabíne hosťujúceho tímu. Skaličania držali s Trenčínom po prestávke krok. Vytvorili si po brejkových situáciách strelecké možnosti a aj vyrovnali. Pätnásť minút pred koncom zápasu sa hlavou presadil kapitán Martin Dobrotka. V samom závere však inkasovali gól, keď neustrážili Alika Balu.

"Záver stretnutia podčiarkol celú sezónu. Opäť sa od nás odklonila šťastena. Cítime veľké sklamanie. Uznávame, Trenčín bol lepším tímom a kontroloval hru. Lenže aj my sme si dokázali vytvoriť šance a inkasovať gól z poslednej akcie zápasu, to naozaj zamrzí," ťažko hľadal slová brankár Martin Krnáč.

Záhorákov by v konečnom zúčtovaní nezachránili ani tri body spod hradu Matúša Čáka, pretože Michalovce s prehľadom zdolali Žilinu (3:0) a zachránili si ligovú kožu. "Vôbec sme nevnímali, ako sa vyvíja zápas na Zemplíne. Chceli sme vyhrať a bodka. Urobili sme pre to všetko. Napokon sa to nepodarilo, ale pre úspech sme urobili všetko," pokračoval Krnáč. 

Skaličania si v Trenčíne vyslúžili pri odchode do kabín potlesk. Za výkon aj za korektné správanie. "Určite nás potešil. Je to aspoň malou náplasťou na našu bolesť. V konečnom dôsledku je nám to však málo platné, pretože sme vypadli," zakončil rozhovor brankár Skalice.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.