Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. október 2023, 10:46

Pellegrini o vyjadrení Beňovej

Nemala by sa takto arogantne správať k potenciálnemu koaličnému partnerovi

Nemala by sa takto arogantne správať k potenciálnemu koaličnému partnerovi

Foto: TASR/Jaroslav Novák

„Takéto gestá, dúfam, boli posledné, ktoré som zo strany Smer vo vzťahu k Hlasu počul,“ reagoval Peter Pellegrini.

Líder Hlasu Peter Pellegrini kritizoval vyjadrenie Moniky Beňovej z volebnej noci. Europoslankyňa Smeru sa na otázku novinárov, či presvedčia Hlas na vstup do koalície, zasmiala a následne dodala „jasné“.

„Poviem to na rovinu, pretože som predsedom strany Hlas, ktorá je suverénnou politickou stranou, ktorá za tri roky niečo aj dokázala, a takéto správanie pani europoslankyne považujem fakt za až urážlivé,“ povedal Pellegrini po stretnutí s prezidentkou.

Poznamenal, že Beňová mala možno po prehýrenej noci v hlave aj niečo viac ako myšlienky. „Nemyslím si, že by sa takto arogantne mala správať k svojmu potenciálnemu koaličnému partnerovi a už dupľom, že ich budúcnosť, či zostanú v opozícii alebo v koalícii, závisí od strany Hlas,“ doplnil.

Všetkým politickým partnerom odkázal, aby sa navzájom tolerovali a boli k sebe slušní. „Takéto gestá, dúfam, boli posledné, ktoré som zo strany Smer vo vzťahu k Hlasu počul,“ zdôraznil. 

Beňová svoje vyjadrenie vysvetľovala na sociálnej sieti. Odmieta, že by sa smiala Hlasu. Tvrdí, že ju pobavila otázka médií, ktoré už v nedeľu nadránom chceli zostavovať vládu.

„Hlas SD aj PS dosiahli veľmi pekné výsledky vo voľbách. My sme vyhrali. Vždy to tak proste je, niekto je prvý a niekto na iných miestach. Vždy rozhodnú voliči,“ napísala. 

Čítajte tiež

Inzercia

Dnes treba vedieť

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.