Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. október 2023, 02:02

Igor Matovič

Neviem si predstaviť sedieť pri rokovacom stole so Sulíkom, ale s SaS áno

Neviem si predstaviť sedieť pri rokovacom stole so Sulíkom, ale s SaS áno

Foto: TASR

Matovičova manželka Pavlínka sa pri príchode do centrály OĽaNO od dojatia rozplakala.

Igor Matovič s manželkou Pavlínou vyšli okolo pol druhej nad ránom medzi priaznivcov a novinárov vo volebnej centrále. Výsledky po sčítaní niečo vyše tridsať percent však nechcel veľmi komentovať, rovnako tak ani možné povolebné koalície.

„Teraz by bolo zbytočné niečo rozprávať. Počkajme si zopár hodín. Potom možno všetky debaty nebudú namieste a skonštatujeme, že mafia sa vrátila k moci,“ uviedol expremiér.

„Neviem si predstaviť, že by bol pri povolebnom rokovacom stole Richard Sulík, ale viem si tam predstaviť stranu SaS,“ hovorí pre Postoj Matovič. „Ľudia, zdá sa, rozhodli, že by sme si ako OĽaNO po voľbách mali sadnúť za rokovací stôl, ale teraz sa modlime, aby Fico nemal ústavnú väčšinu.“

„Ak budeme musieť sedieť so SaS-kou, ktorá má takého predsedu, ako má, tak si s ňou budeme musieť sadnúť, lebo tak slušnosť káže,“ zopakoval neskôr v ďalšom rozhovore pre novinárov. 

Na otázku o tom, či je možné, že by ho niečo presvedčilo, aby ustúpil od podmienky 500 eur za voľby, reagoval, že je zbytočné sa teraz o tom rozprávať. 

Inzercia

„Aj v roku 2020 sme si museli sadnúť za rokovací stôl štyria,“ odpovedala líderka Za ľudí Veronika Remišová na otázku, či Matovič dokáže rokovať so Sulíkom a Šimečkom. Podmienka 500 eur za voľby je podľa nej otázkou rokovaní.

Pavlínka sa rozplakala

Do volebného štábu OĽaNO prišiel Igor Matovič krátko pred polnocou. Keď s manželkou Pavlínkou prišli na pódium, tá sa po slovách Jozefa Pročka od dojatia rozplakala. „Nikto nevie, čo si táto žena prežila...“ začal Pročko, načo sa Matovičova manželka otočila a rozplakala.

Neskôr novinárom viackrát opakovala, že predvolebná kampaň bola špinavá a ťažká.

„Trošku sa obávam, že ráno môže byť ešte kruté. Kto sa viete modliť, modlite sa,“ povedal Matovič na margo prvých výsledkov. „Tie čísla sú veľmi tesné a možno budeme otvárať ústa, že to dopadne úplne inak. Buďme pokorní.“

Dnes treba vedieť

01. december 2023, 21:33
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.