Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. september 2023, 12:10

Na juhozápade Ruska sa zrútil stíhací bombardér

Stroj Su-34 bol bez zbraní a zrútil sa v neobývanej oblasti. Dvojčlenná posádka lietadla sa podľa ministerstva katapultovala.

Vo Voronežskej oblasti na juhozápade Ruska sa počas cvičného letu zrútil ruský stíhací bombardér Su-34. S odvolaním sa na ruské ministerstvo obrany o tom informovala agentúra Interfax.

Stroj bol bez zbraní a zrútil sa v neobývanej oblasti. Dvojčlenná posádka lietadla sa podľa ministerstva katapultovala. Ani jeden z dvojice pilotov neutrpel zranenia. „Príčinou havárie môže byť technická porucha,“ uviedlo ministerstvo obrany, ďalšie informácie neposkytlo.

Su-34 je stíhací bombardér, ktorý bol vyvinutý v sovietskej ére, ale sériovo vyrábaný bol až v roku 2006. Podľa oficiálnych údajov vyrobili celkovo približne 150 týchto lietadiel. Podľa investigatívnej skupiny Oryx bolo od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu zničených alebo havarovalo zhruba 20 týchto bombardérov.

Inzercia

Dnes treba vedieť

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.