Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. apríl 2016

Pri vyšetrovaní vraždy R. Remiáša polícia Mečiarove amnestie zatiaľ nerieši

Účinkom tzv. Mečiarových amnestií na vyšetrovanie vraždy Róberta Remiáša, kde polícia pokračuje v trestnom stíhaní, sa bude vyšetrovateľ zaoberať až v tom prípade, ak by výsledky vyšetrovania s predmetnom amnestie preukázali priamu súvislosť. Pre TASR to uviedol hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

"Od 8. februára tohto roka vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry v trestnom stíhaní pokračuje. Dôvody jeho prerušenia pominuli a snažíme sa objasniť aj trestné činy, v ktorých bolo trestné stíhanie prerušené. Viac sa teraz k veci povedať nedá pre vykonávané procesné úkony," povedal Slivka k stavu vyšetrovania vraždy Róberta Remiáša.
      

Polícia priznáva, že vzhľadom na značný časový odstup od spáchania skutku môže byť vyšetrovanie tohto prípadu náročnejšie.
      

"Vyšetrujeme všetky trestné činy bez ohľadu na dobu ich spáchania. Náročnosť dokazovania starších vecí spočíva najmä v zabezpečení dôkazov, pretože s odstupom času sú pamäťové stopy svedkov udalostí slabšie a vykonanie dôkazov je tak náročnejšie. Často je odstupom času aj miesto udalosti zmenené," vysvetlil Slivka.
      

TASR zaujímala aj skutočnosť, či vyšetrovanie polície v tomto prípade sťažujú amnestie v tom čase zastupujúceho prezidenta Vladimíra Mečiara z roku 1998, ktoré vydal v súvislosti so zavlečením Michala Kováča ml.
      

"Vyšetrovateľ sa bude zaoberať otázkou účinku amnestie na predmetný skutok až v tom prípade, ak by výsledky vyšetrovania s predmetnom amnestie preukázali priamu súvislosť. V každej trestnej veci je ale potrebné vždy vykonať náležité dokazovanie," zareagoval Slivka.
      

Róbert Remiáš zomrel pri výbuchu svojho auta 29. apríla 1996 v Bratislave na križovatke ulíc Botanická, Karloveská a Devínska cesta. Muž mal byť spojkou s bývalým príslušníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý mal vypovedať, že na zavlečení syna vtedajšieho prezidenta Michala Kováča sa podieľala tajná služba.

 

Inzercia

Odporúčame

-10%
Vojna a trest
24,90 22,41

Novinka Michaila Zygara / Vojna a trest

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky. V knihe sa zamýšľa nad koreňmi ruskej nenávisti voči Ukrajine, z ktorej vyvrela najhoršia vojna tohto storočia.

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.