Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. apríl 2016

Bostonský maratón ovládli Etiópčania, triumfovali Hayle a Baysaová

Etiópsky vytrvalec Lemi Berhanu Hayle sa stal v pondelok víťazom 120. ročníka Bostonského maratónu a slávil tak svoj najväčší triumf v doterajšej kariére. Trať dlhú 42,195 km zvládol za 2:12:45 h. Medzi ženami dominovala jeho krajanka Atsede Baysaová.

rvýkrát v histórii najstaršieho svetového maratónu tak vyhrali mužskú i ženskú kategóriu bežci z Etiópie. Dvadsaťjedenročný Hayle sa pred Kenmore Square odpútal od vlaňajšieho víťaza Lelisu Desisu a nakoniec triumfoval so 47-sekundovým náskokom pred svojím krajanom. Dominanciu etiópskych bežcov podčiarkol tretím miestom Yemane Adhane Tsegay.
      

Dvojnásobná víťazka chicagského maratónu Baysaová dokázala v priebehu pretekov zmazať 37-sekundovú stratu a tri km pred cieľom predbehla vedúcu Tirfi Tsegayeovú. Napokon finišovala na Boylston Street v čase 2:29:19 h, s 44-sekundovým náskokom pred krajankou. Na treťom mieste dobehla Joyce Chepkiruiová z Kene (2:30:50). Informovala o tom agentúra AP.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.