Kauza Maják nádeje Proces s exšéfom Markízy Pavlom Ruskom pokračoval výsluchom znalkyne

Verdikt by mohol byť známy v októbri.
3 minúty čítania 3 min
Vypočuť článok
Kauza Maják nádeje / Proces s exšéfom Markízy Pavlom Ruskom pokračoval výsluchom znalkyne
0:00
0:00
0:00 0:00
TASR
TASR
Ďalšie autorove články:

Saudskoarabský princ v Bielom dome Dostal otázku o vražde novinára Chášukdžího. Nezahanbujte hosťa, napomenul Trump reportérku

USA v spolupráci s Ruskom pripravujú nový mierový plán pre Ukrajinu

Dalibor Dvorský strelil svoj tretí gól v NHL

Najčítanejšie

Deň
Týždeň

Verdikt v kauze Maják nádeje, kde čelí obžalobe exšéf TV Markíza Pavol Rusko, by mohol byť známy v októbri. Na štvrtkovom pojednávaní to povedal predseda senátu Okresného súdu (OS) Bratislava I Michal Valent. Rusko čelí podozreniam zo spáchania pokračovacieho zločinu subvenčného podvodu. Vinu odmieta.

Hlavné pojednávanie pokračovalo vo štvrtok výsluchom znalkyne z odboru ekonómia a manažment. Po skončení výsluchu bolo odročené na 4. októbra. Vypovedať by mala svedkyňa, čítať by sa mali aj listiny. „Je predpoklad, že by mohlo dôjsť k skončeniu veci,“ povedal Valent.

Znalkyňa Dáša Koraušová vo štvrtok uviedla, že finančné prostriedky určené na sociálnu pomoc boli organizáciou použité aj na iný účel. Na toto podľa nej organizácia nebola oprávnená. Obžalovaný tvrdí, že nešlo o použitie viazaných finančných prostriedkov. Poukázal na časový nesúlad medzi uhradením nákladov na sociálnu pomoc a prijatím dotácií.

Ako niekdajší riaditeľ neziskovej organizácie Maják nádeje mal Pavol R. podľa obžaloby v roku 2015 použiť účelovo viazané finančné prostriedky na sociálnu pomoc vo výške 101-tisíc eur na financovanie muzikálu Rómeo a Júlia. Obžalovaný to považuje za lož.

Nezisková organizácia Maják nádeje vznikla v roku 2002 ako spoločný projekt bratislavského Starého Mesta a Nadácie Markíza. Azylové centrum sídlilo v budove na Karpatskej ulici v Bratislave. V polovici roka 2015 prevzal jej vedenie Pavol Rusko, ktorý bol riaditeľom a štatutárom organizácie. Tá je od leta 2016 zrušená.

Exriaditeľ TV Markíza a bývalý minister hospodárstva Pavol Rusko bol už skôr právoplatne odsúdený v kauze falšovania televíznych zmeniek na 19 rokov väzenia. Čelí aj obžalobe v kauze prípravy vraždy bývalej spoločníčky v televízii Sylvie Klaus-Volzovej.

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
Rusko Bratislava Pavol Rusko
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na redakcia@postoj.sk
pred 15 minútami

Slovenskí futbalisti sa v semifinále baráže o postup na MS 2026 stretnú s jedným zo štvorice Írsko, Albánsko, Bosna a Hercegovina, Kosovo. Zverenci Francesca Calzonu budú mať ako nasadený tím výhodu domáceho prostredia. Žreb baráže sa uskutoční vo štvrtok v Zürichu. (tasr)

pred 2 hodinami

Počasie: Slnečno, neskôr popoludní miestami pribúdanie oblačnosti. Zrána ojedinele hmla alebo nízka oblačnosť. Najvyššia denná teplota 4 až 9, na severe miestami okolo 2 stupňov. (shmú)

pred 11 hodinami

Súhrn udalostí v utorok 18. novembra:

Exkluzívny obsah pre našich podporovateľov

Diskusia k článkom je k dispozícii len pre tých, ktorí nás pravidelne
podporujú od 5€ mesačne alebo 60€ ročne.

Pridajte sa k našim podporovateľom.

Podporiť 5€
Ttoto je message Zavrieť