Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
10. apríl 2016

Francúzska daňová polícia prehľadala banku pre Panama Papers

Francúzska daňová polícia prehľadala tento týždeň budovu riaditeľstva banky Société Générale v rámci vyšetrovania bankových účtov zo zoznamu spoločnosti Mossack Fonseca, ktorá pomáhala firmám vyhýbať sa plateniu daní.

Informovala o tom agentúra Reuters.

Banka dnes potvrdila, že polícia 5. apríla prehľadala jej budovu. Akcia mala "normálny priebeh", povedal hovorca banky, ktorý však odmietol zverejniť ďalšie podrobnosti.

Podľa novín Journal du Dimanche vyšetrovateľom prikázali, aby sa pokúsili odhaliť identitu majiteľov offshorových firiem z uniknutých dokumentov, tzv. Panama Papers.

Denník Le Monde už začiatkom týždňa napísal, že Société Générale bola štvrtým najväčším producentom schránkových firiem cez Mossack Fonseca, až 979 je spojených s jej menom. Banka po zverejnení článku obvinila Le Monde, že "využíva rozporuplné informácie, ktoré vedú k šíreniu urážlivých a chybných názorov". A dodala, že aktívnych štruktúr vytvorených cez Mossack Fonseca pre klientov banky je len niekoľko desiatok.

Francúzsky minister financií Michel Sapin v stredu (6.4.) vyhlásil, že požiadal o vyšetrenie celej záležitosti a od generálneho riaditeľa banky Frederica Oudea chce vysvetlenie.

Sapin dodal, že zvlášť veľkú pozornosť budú vyšetrovatelia venovať rozhodnutiam, ktoré banka prijala od roku 2012, keď sa zaviazala, že nebude otvárať žiadne offshorové štruktúry.
 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.