Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. marec 2016

Istanbulská polícia zastrelila dve útočníčky

Istanbulská polícia zastrelili dve útočníčky, ktoré dnes hodili ručný granát a spustili streľbu na policajtov pred stanicou poriadkovej polície na okraji najväčšieho tureckého mesta,

Informovala o tom štátna tlačová agentúra Anadolu.

Obe militantky po útoku na políciu z miesta činu ušli na vozidle a skrývali sa vo vnútri spomínanej budovy na istanbulskom predmestí Bayrampaša. Polícia následne budovu obkľúčila a pripravovala sa na operáciu, ktorej cieľom malo byť zadržanie oboch žien. Tie boli nakoniec zastrelené.

Tlačová agentúra Dogan zverejnila videozáznam, zrejme z bezpečnostnej kamery, ktorý zachytáva dnešný útok oboch žien - ako strieľajú na policajný autobus pred policajnou stanicou a hádžu naň ručný granát, potom mieria na samotnú stanicu. Polícia zareagovala takisto paľbou a zranila jednu militantku. Pri tomto útoku neutrpel zranenia žiaden policajt, uviedla turecká štátna televízia TRT.

Motív útoku nie je známy, ale v minulosti útočili na políciu kurdskí povstalci a militanti z krajne ľavicovej organizácie, dodala agentúra AP.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.