Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Politika
23. február 2016

Európska náboženská neutralita je falošná (video)

Diskutovali sme o predvolebnej kampani, možnostiach povolebného usporiadania, ale aj o programe a personálnej politike strany.
Európska náboženská neutralita je falošná (video)

V diskusii sme sa dotkli aj kampane a Jána Figeľa sme sa pýtali, prečo masívnejšie neprezentovali nové tváre na svojej kandidátke. Konfrontovali sme ho tiež s kuloárnymi informáciami, že post európskeho splnomocnenca pre prenasledovaných kresťanov, ktorý navrhuje zriadiť, má byť jeho únikovou cestou zo slovenskej politiky.

Na našu otázku, či sa prípadná pravicová koalícia neskončí fiaskom a samopovalením vlády, odpovedal, že lekcia, ktorú si vtedy pravica uštedrila, je taká silná, že podľa neho to nehrozí, pripomenul, že v OĽANO museli kandidáti podpisovať záväzok, že vlastnú vládu nezhodia.

 

Pozrite si aj staršie diskusie: 

S Igorom Matovičom sme diskutovali o viacerých témach: o jeho predaji firmy, mediálnej vojne s premiérom Robertom Ficom, ale najmä o tom, ako vidí situáciu po voľbách, či dochádza pred voľbami k istému zmierovaniu medzi ním a opozičnými politikmi, ktorí ho dosiaľ odmietali ako partnera do vlády. Aj o tom, aké ďalšie plány má so svojou stranou a či boj proti korupcii naozaj vníma ako liek na všetky neduhy tejto krajiny.

Inzercia

 

O tom, čo sa dialo v zákulísí pred reláciou a po jej nahrávaní, si môžete prečítať v článku  Igor Matovič: Live.

Pozrite si aj predchádzajúcu diskusiu s Radoslavom Procházkom.

Pár slov k tomu, čo na videu neodznelo, nájdete v článku Jaroslava Danišku Rado Procházka: Live.

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Ján Figeľ: Live

Ján Figeľ: Live

Dnes večer zverejníme ďalšiu zo série našich predvolebných diskusií. Tentokrát s predsedom KDH Jánom Figeľom. Zatiaľ ponúkame niekoľko postrehov z toho, čo sa dialo mimo kamier.

Ako bojujú Smer a Sieť o voliča (video)

Ako bojujú Smer a Sieť o voliča (video)

V Banskej Bystrici a vo Zvolene sme sledovali mítingovú šou dvoch hlavných súperov v týchto voľbách, Smeru a Siete. Pozrite si najzaujímavejšie momenty a náš komentár.

Náboženstvo a paranoja Teda Cruza

Náboženstvo a paranoja Teda Cruza

Republikánsky kandidát Ted Cruz má aj po primárkach v Južnej Karolíne stále šancu stať sa republikánskym kandidátom na prezidenta. Aký je jeho postoj k Bohu a témam súvisiacim s náboženstvom?