Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. január 2022, 14:24

New Jersey zavádza „právo na potrat“

Poisťuje sa tak proti prípadnému zvráteniu rozsudku v spore Roe vs. Wade.

Americký štát New Jersey chce presadiť, aby bolo v ústave občanom zaručené právo na potrat. Tento návrh už schválili obe komory štátneho parlamentu.

Návrh zákona S49/A6260 explicitne hovorí, že „kodifikuje ústavné právo uznávané Najvyšším súdom New Jersey, na reprodukčnú slobodu, vrátane práva na prístup k antikoncepcii“ a „práva na ukončenie tehotenstva“.

Keďže tento návrh bude v ústave, všetky ostatné zákony a nariadenia týkajúce sa interrupcií v tomto štáte s ním budú musieť byť v súlade. Akékoľvek zákony, ktoré budú v rozpore s týmto „právom“, budú „vyhlásené za neplatné“.

Miestne médiá špekulujú o tom, že bol tento návrh prijatý a vytvorený kvôli tomu, že sa na Najvyššom súde Spojených štátov amerických pojednáva o rozsudku v kauze Roe vs. Wade, čo v celej krajine spôsobuje ohľadom interrupcií neistú situáciu.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 4 hodinami

Slovensko bude mať na zimnej olympiáde prvýkrát v histórii zastúpenie v ženských boboch. Na februárových hrách v Pekingu sa predstaví Viktória Čerňanská, ktorá získala olympijskú miestenku v súťaži monobobov. (tasr)

pred 5 hodinami

Ak sú so súhlasom vlády a parlamentu na našom území spriatelené vojenské jednotky, dočasne či na konkrétny čas, nejde o stratu suverenity. Ak vláda a parlament majú možnosť zmluvu kedykoľvek vypovedať a cudzie, aj keď spriatelené jednotky požiadať, aby krajinu opustili, nejde o stratu suverenity. Píše Roman Joch.

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva