Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Liberáli verzus konzervatívci Spoločnosť
23. november 2021

Gender aktivisti verzus Rowlingová

Ich vyhrážkami by som si mohla vytapetovať dom, hovorí slávna spisovateľka

Transgender aktivisti zverejnili na Twitteri fotografiu Rowlingovej domu aj s adresou.

Ich vyhrážkami by som si mohla vytapetovať dom, hovorí slávna spisovateľka

Foto: TASR/Joel C. Ryan/Invision

Verejný tlak proti svetoznámej spisovateľke Joanne K. Rowlingovej naberá nebezpečné rozmery. Už v minulosti bola terčom kritiky kvôli svojim vyjadreniam na adresu transgenderizmu.

„Dostala som toľko vyhrážok smrťou, že by som si nimi mohla vytapetovať dom,“ vyjadrila sa teraz 56-ročná spisovateľka na sociálnej sieti Twitter.

Vlani sme na tomto mieste zverejnili argumenty Rowlingovej, ktorá sa obáva novej vlny trans-aktivizmu. Rowlingová zdôvodnila, prečo by pohlavie a rod nemali byť oddelené, a uviedla svoje dôvody na to, prečo neskloní hlavu pred transgender hnutím.

V minulosti už viackrát vyjadrila svoj názor, že transženy by nemali byť právne zrovnoprávnené s biologickými ženami. V júni napísala tweet, v ktorom kritizovala používanie politicky korektného slovného spojenia „ľudia, ktorí menštruujú“ namiesto jednoduchého pomenovania „ženy“.

Útoky na Rowlingovú sa v poslednom čase zintenzívňujú, traja transgender aktivisti teraz navyše na sociálnej sieti Twitter zverejnili fotografiu, na ktorej držia plagáty a stoja pred jej domom v Edinburgu. Na fotografii je viditeľná aj adresa Rowlingovej. Aktivisti medzičasom fotografiu z internetu stiahli, pretože podľa ich vlastných slov dostávali „transfóbne správy“. Škótska polícia už bola o prípade informovaná.

Rowlingová tvrdí, že aktivisti sa na fotografii „starostlivo usporiadali tak, aby sa uistili“, že jej adresa bude viditeľná. Poďakovala škótskej polícii a používateľom Twitteru, ktorí fotografiu nahlásili. Aktivisti sa ju pokúsili „kompromitovať“ ako odplatu za to, že „zastáva ženské práva založené na pohlaví“.

Inzercia

Podľa vlastných slov v posledných rokoch mnohokrát videla, ako sa ženy, ktoré sú kritické voči niektorým pozíciám transgender aktivistov, stávali terčom kampaní a vyhrážok, ktoré zahŕňali dokonca aj vyhrážky násilím či znásilnením.

Rowlingová hovorí, že je dôležité, aby sa „nenechali zastrašiť“. Transgender aktivistom odkazuje: „Asi najlepším spôsobom, akým dokážete, že vaše hnutie nie je hrozbou pre ženy, je prestať nás prenasledovať, obťažovať a vyhrážať sa nám.“

Spor J. K. Rowlingovej s aktivistami trvá už približne dva roky. Okrem iného sa začal tým, že autorka napísala už spomínaný tweet o „menštruujúcich osobách“. Množstvo aktivistov Rowlingovú obvinilo z toho, že je „trans-nepriateľská“.

Od jej názorov na túto tému sa už dištancovalo dokonca aj viacero hercov, ktorí hrali v adaptáciách jej románov, napríklad Daniel Radcliffe, ktorý vo filmoch natočených podľa jej kníh stvárnil Harryho Pottera, a Emma Watsonová, ktorá hrala Hermionu Grangerovú.

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva