Britská profesorka rezignovala po tom, čo ju šikanovali za názory na transgender

Študenti proti nej zorganizovali protest.
Michal Lukáč
Michal Lukáč
Absolvent bakalárskeho štúdia filozofie a ekonómie na Masarykovej univerzite v Brne. Venuje sa spoločenským, kultúrnym a politickým témam.
Ďalšie autorove články:

Problémy Päivi Räsänenovej pokračujú Fínskej političke zrejme pre jej odsúdenie Veľká Británia zakázala vstup

Odysea Christophera Nolana Internet zúri, no dajme antickému eposu šancu hovoriť za seba

Obžalovaný z vraždy Charlieho Kirka pred súdom Pár hodín po vražde sa pokúsil vrátiť na miesto činu. Prokurátor bude žiadať trest smrti

Britská profesorka filozofie Kathleen Stocková na vlastnú žiadosť opúšťa Univerzitu v Sussexe. Dôvodom je to, že proti nej nedávno skupina študentov zahájila kampaň a tvrdí, že sa stala terčom šikany.

Informoval o tom The Guardian.

Pred tromi týždňami študenti zorganizovali protest, v ktorom Stockovú vyzývali na rezignáciu. Vadili im jej názory na transgender problematiku. Podľa nej si totiž človek nemôže zmeniť pohlavie. Študenti vystupovali so zakrytými tvárami, aby sa nestali predmetom vyšetrovania univerzity.

Univerzita potom profesorke odporúčala, aby sa držala od kampusu ďalej. Niekoľkokrát dokonca musela kvôli demonštrantom presunúť prednášky.

„Som šťastná z dôrazu univerzity na to, že šikana a obťažovanie kohokoľvek kvôli jeho zákonnému právu na vyjadrenie názoru sú na jej pôde neprijateľné,“ pochválila vo svojom oznámení na sociálnej sieti Twitter vedenie školy.

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
univerzita The Guardian Kathleen Stock
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]
Dôležité pred 7 hodinami

Volodymyr Zelenskyj oznámil, že novým hlavným veliteľom ukrajinskej armády bude bývalý veliteľ pozemných síl Mychajlo Drapatyj. V tejto funkcii nahradí Olexandra Syrského.

pred 10 hodinami

Futbalisti Slovanu Bratislava zvíťazili v prvom zápase 2. predkola Ligy majstrov na pôde Tbilisi 2:0. Pri súťažnej premiére trénera Yayu Toureho na lavičke „belasých“ skórovali za hostí Andraž Šporar a Alasana Yirajang. Odveta je na programe v stredu 29. júla o 20.15 h na Tehelnom poli.

pred 13 hodinami

Brit obvinený z vraždy bývalej poslankyne Ann Widdecombeovej 21-krát udrel političku kladivom do temena hlavy, uviedol na súdnom pojednávaní prokurátor Kashif Malik. Objasnil, že incident zaznamenala kamera v dome exposlankyne. Útočník zaparkoval auto a vošiel dnu v čase, keď Widdecombeová obedovala. Podozrivý Joshua Kerry údajne prišiel do kuchyne a opýtal sa jej: „Nemáte náhodou bankové karty a preukaz totožnosti?“ Následne ju 21-krát udrel kladivom do hlavy, zvalil zo stoličky na zem, z kabelky jej zobral peňaženku a odišiel, pričom v dome bol približne dve minúty.

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Vyberte si úroveň podpory

Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Navýšte podporu a zapojte sa

Diskusia
+ 2 mes. navyše
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 € / mes. alebo 84 € / rok

Navýšte svoju podporu v nastaveniach účtu

Nastavenia podpory

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Pridajte sa k čitateľom ktorí Postoj podporujú

alebo sa staňte členom
Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

V prípade problémov kontaktujte podporu na [email protected]

Ttoto je message Zavrieť