Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. september 2021, 13:42

Prieskum Focusu

Ficova popularita opäť rastie, Heger je tretí a prezidentke verí už len polovica

Ficova popularita opäť rastie, Heger je tretí a prezidentke verí už len polovica

Robert Fico. Foto – TASR/Jakub Kotian

Najviac ľudí nedôveruje Igorovi Matovičovi, Veronika Remišová je na tom s dôveryhodnosťou horšie ako Kotleba. Najmenej ľudí nedôveruje šéfovi KDH.

Najdôveryhodnejšou medzi lídrami je naďalej prezidentka Zuzana Čaputová, ktorej verí 49 percent ľudí a 50 percent jej nedôveruje. V dôveryhodnosti si od posledného merania pohoršila a na Slovensku tak podľa posledného prieskumu agentúry Focus pre TV Markíza už nie je žiaden politik, ktorému viac ľudí dôveruje než nedôveruje.

Z politikov požíva najväčšiu, 41-percentnú dôveru verejnosti líder strany Hlasu Peter Pellegrini. Neverí mu však 57 percent respondentov.

Premiér Eduard Heger z OĽaNO má stabilnú 30-percentnú dôveru, ale pre pokles dôveryhodnosti predsedu SaS Richarda Sulíka (29 percent opýtaných mu dôveruje, 68 nedôveruje) i predsedu Sme rodina Borisa Kollára (26 percent respondentov dôveruje, 73 nedôveruje) sa dostal na tretie miesto.

Šéfa hnutia Sme rodina predbehol Robert Fico, ktorému verí 29 percent opýtaných, teda rovnako ako Sulíkovi, a nedôveruje len o percento viac (69 percent). Naposledy predsedovi Smeru podobne vysokú dôveryhodnosť prieskumy merali ešte v čase jeho premiérovania, teda pred vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. 

Po náraste strany Smer vo volebných preferenciách tak rastie už aj popularita dlhoročného premiéra, a to ako jednému z mála politikov. Momentálne patrí medzi piatich najdôveryhodnejších lídrov na Slovensku.

Za Ficom nasleduje s 25 percentami šéf SNS Andrej Danko, exkotlebovec a predseda Republiky Milan Uhrík (23 percent respondentov mu dôveruje a 58 percent nedôveruje) a tesne za ním šéf KDH Milan Majerský, ktorému síce verí 21 percent opýtaných, no má najnižšiu nedôveru spomedzi všetkých účastníkov – 46 percent.

Inzercia

Čítajte tiež

Najviac ľudí nedôveruje lídrovi OĽaNO Igorovi Matovičovi, a to až 85 percent opýtaných. Verí mu len 13 percent ľudí. Predsedníčke strany Za ľudí Veronike Remišovej, ktorej časť funkcionárov na čele s ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou odišla do klubu strany SaS, dôveruje menej ľudí ako Marianovi Kotlebovi.

Kým šéfovi Ľudovej strany Naše Slovensko dôveruje 20 percent respondentov, Remišovej o percento menej. V nedôveryhodnosti sú na tom rovnako na úrovni 77 percent.

Rovnaký počet ľudí ako ministerke investícií verí aj líderke Progresívneho Slovenska Irene Bihariovej, teda 19 percent.

Prieskum realizovala agentúra Focus v období od 1. do 9. septembra na vzorke 1002 ľudí. Respondentom položila otázku: „Do akej miery dôverujete alebo nedôverujete nasledujúcim politikom?“

 

Dnes treba vedieť

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva