Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
04. august 2021, 07:29

Kultúra vymazávania by sa hodila do Stalinovho Ruska, myslí si komik Bill Maher

"Spomínate si na to, ako vás učitelia strašili tým, že vaše správanie je navždy zaznamenávané? Už to nie je len prázdnou vyhrážkou,“ tvrdí.

Americký komik Bill Maher, ktorý pôsobí ako moderátor stanice HBO, v novej epizóde svojej relácie Real Time with Bill Maher kritizoval kultúru vymazávania v súvislosti s olympijskými hrami.

„Režisér otváracieho ceremoniálu bol vyhodený len niekoľko hodín pred slávnosťou preto, že sa prišlo na to, že pred niekoľkými desaťročiami povedal vtip o holokauste... Len niekoľko dní predtým bol vyhodený hudobný režisér, pretože niekto vyhrabal jeho interview z roku 1994, v ktorom sa priznáva, že keď bol dieťa, tak šikanoval svojich spolužiakov. Spomínate si na to, ako vás učitelia strašili tým, že vaše správanie je navždy zaznamenávané? Už to nie je len prázdnou vyhrážkou,“ tvrdí komik.

„Kreatívny riaditeľ celej olympiády bol vyhodený, pretože v súkromí raz povedal vtip o tučných ľuďoch. Toto sa volá čistka. Je to mentalita, ktorá by sa hodila do Stalinovho Ruska... A to nie som konzervatívec,“ tvrdí Maher, ktorý zastáva prevažne liberálny svetonázor.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 10 hodinami

V nedeľu sa vo všetkých katolíckych kostoloch uskutoční finančná zbierka pre núdznych na Kube. Predseda KBS Stanislav Zvolenský povedal, že ide o jedno z prvých ovocí návštevy Svätého Otca na Slovensku.

pred 10 hodinami

Meteorológovia upozorňujú od polnoci do nedele 10. hodiny na hmly, ktoré sa môžu vyskytnúť na celom území Slovenska. Výstraha prvého stupňa platí pre celé územie Slovenska. Miestami sa môže vyskytnúť hmla s dohľadnosťou od 50 do 200 metrov. (shmú)

pred 10 hodinami

Bratislavskí policajti vykonali podvečer kontrolu zameranú na drogovú trestnú činnosť v Pentagone v bratislavskej Vrakuni. Konkrétne v okolí objektu na Stavbárskej ulici. ,,Výsledky tejto kontroly budú známe až po jej kompletnom zdokumentovaní," spresnila bratislavská policajná hovorkyňa Veronika Martiniaková s tým, že v pravidelných kontrolách bude polícia pokračovať aj v budúcnosti. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva