Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. júl 2021, 13:36

Dianie v koalícii

Poslanca Martina Čepčeka vyhodili z klubu OĽaNO

Poslanca Martina Čepčeka vyhodili z klubu OĽaNO

Martin Čepček. Foto - TASR

Čepček mal od februára pozastavené členstvo v poslaneckom klube pre opakované hlasovanie s kotlebovcami. Viackrát predkladal návrhy na sprísnenie potratov bez toho, aby to vopred prerokoval na poslaneckom klube a v koalícii.

Poslanec Martin Čepček bol definitívne vylúčený z poslaneckého klubu OĽaNO.

Dôvodom je podľa hnutia pretrvávajúce nerešpektovanie pravidiel koaličnej zmluvy z jeho strany a hlasovanie za opozičné návrhy zákonov, ktoré sú v rozpore nielen s programovým vyhlásením vlády, ale aj hodnotami koalície.

„Počas troch riadnych schôdzí NR SR, kedy bol Martin Čepček dočasne vylúčený zo zasadnutí poslaneckého klubu, nepreukázal žiadnu ochotu obnoviť spoluprácu založenú na vzájomnej diskusii, tolerancii a dôvere s ostatnými členmi klubu. Naopak, aktívne spolupracoval s poslancami fašistickej ĽSNS, čím definitívne potvrdil, že jeho videnie sveta nie je v súlade s hodnotami hnutia," tvrdí OĽaNO v stanovisku. 

Čepček bude teraz pôsobiť ako nezaradený poslanec.

Návrhy o potratoch

Čepček mal od februára pozastavené členstvo v klube OĽaNO pre opakované hlasovanie s kotlebovcami.

Viackrát predkladal návrhy  na sprísnenie potratovej legislatívy bez toho, aby to vopred prerokoval na poslaneckom klube a v koalícii. Naposledy tak urobil koncom mája.

 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 24 minútami

Spustenie celomestskej parkovacej politiky v Bratislave s názvom Bratislavský parkovací asistent PAAS sa presúva na január 2022. Hlavné mesto o tom informovalo s tým, že sa posúva aj spustenie registrácií do systému regulovaného parkovania pre prvé tri zóny - Tehelné pole, Krasňany a Dvory 4 - na 1. december. (tasr)

pred hodinou

Prezidentka Zuzana Čaputová na budúci týždeň vystúpi v parlamente so správou o stave republiky. „Vystúpi v stredu 29. septembra 2021 o 11.00 h,“ spresnil jej hovorca Martin Strižinec. (tasr)

pred 2 hodinami

V Trenčíne je plne zaočkovaná už takmer polovica obyvateľov. Prvú dávku dostalo 29 235 ľudí, teda už cez 52 percent. Trenčín zostáva aj na budúci týždeň podľa covid automatu v prvom stupni ohrozenia, teda v červenej farbe. (tasr)

pred 2 hodinami

Envirorezort má v pláne oboznámiť sa s oznámením, ktoré Slovensku zaslala eurokomusia, a vykonať kroky pre odstránenie vytýkaných nedostatkov. „Ministerstvo životného prostredia sa dôkladne oboznámi s obsahom oznámenia a v spolupráci s ostatnými dotknutými rezortmi vykoná všetky potrebné kroky pre odstránenie vytýkaných nedostatkov," uviedlo ministerstvo. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva