Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. máj 2021, 18:39

Politická korektnosť

Ak to takto pôjde ďalej, heterosexuálni bieli muži nebudú smieť ani rozprávať

Ak to takto pôjde ďalej, heterosexuálni bieli muži nebudú smieť ani rozprávať

Joe Rogan. Foto - Flickr.com

Vyjadril sa tak o súčasnej kultúre americký komik a moderátor Joe Rogan.

novej epizóde relácie The Joe Rogan Experience, ktorá sa v roku 2020 stala najpočúvanejším podcastom na platforme Spotify, sa moderátor Joe Rogan rozprával so svojím hosťom o tom, aké náročné je vytvárať komediálny obsah v súčasnej politicky korektnej kultúre.

„Nikdy nebudete dostatočne woke. To je ten problém. Ide to stále ďalej, ďalej a ďalej. A pokiaľ sa dostaneme do bodu, v ktorom kapitulujeme a budeme súhlasiť so všetkými požiadavkami, dostaneme sa do doby, v ktorej heterosexuálni bieli muži nebudú môcť ani rozprávať. Schopnosť rozprávať je predsa privilégium, keď si uvedomíte, koľko ľudí inej rasy muselo v minulosti mlčať...

Buďme namiesto toho k sebe navzájom skrátka milí... Existuje množstvo ľudí, ktorí v súčasnej dobe využívajú túto zvláštnu kultúru a vžívajú sa s ňou. Hovoria ľuďom, aké majú privilégiá a aké majú miesto v spoločnosti. Šialene divné časy,“ povedal v epizóde Rogan.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 16 minútami

Mimoparlamentná Slovenská národná strana žiada rovnosť pre zdravých a uzdravených ľudí, ako aj pre očkovaných proti ochoreniu COVID-19. Tvrdí, že sa zabúda na ľudí, ktorí síce ochorenie prekonali, no súčasne, ak sa očkovať chcú, tak sa vakcinovať nemôžu pre iné pridružené ochorenia na základe odporúčania obvodných lekárov či špecialistov. (tasr)
 

pred 45 minútami

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová a predseda Európskej rady Charles Michel apelovali počas summitu krajín G7 na britského premiéra Borisa Johnsona, aby dodržal svoj záväzok v súvislosti s pobrexitovou obchodnou dohodou medzi EÚ a Britániou. Johnson v reakcii uviedol, že Británia očakáva od všetkých strán pragmatizmus a kompromis. (tasr)

pred hodinou

Snem hnutia OĽANO by sa mohol konať na jeseň. Uviedol to premiér Eduard Heger, ktorý sa v sobotu zúčastnil ako hosť na straníckom kongrese koaličnej SaS. Dôležité však podľa neho bude, aká pandemická situácia bude v tom čase na Slovensku. (tasr)
 

pred 2 hodinami

Najmenej 13 ľudí utrpelo zranenia pri streľbe v centre mesta Austin v americkom štáte Texas, ku ktorej došlo v noci na sobotu miestneho času. Dve zo zranených osôb sú v kritickom stave. Strieľalo sa aj v meste Savannah v štáte Georgia. Tam si streľba vyžiadala jednu obeť a deväť zranených. (tasr)

Inzercia

Inzercia