Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. máj 2021, 11:30

Politická korektnosť

Britská vlaková spoločnosť sa ospravedlnila za pozdrav s frázou „dámy a páni“

Britská vlaková spoločnosť sa ospravedlnila za pozdrav s frázou „dámy a páni“

Foto - Flickr.com

Nezahŕňal totiž nebinárne osoby.

„Príjemné popoludnie, dámy a páni, dievčatá a chlapci,“ pozdravil sa cestujúcim vo vlaku spoločnosti London North Eastern Railway sprievodca.

Tejto spoločnosti podľa Daily Mail už onedlho na Twitteri prišiel odkaz od jedného z cestujúcich. Písalo sa v ňom: „Príjemné popoludnie, dámy a páni...“ Takže toto prianie nezahŕňa mňa ako nebinárnu osobu.“

London North Eastern Railway odpovedala: „Ospravedlňujeme sa, naši sprievodcovia by nemali používať takéto výrazy. „Prosím, dajte nám vedieť, ktorý tím mal práve službu, aby sme sa mohli uistiť, že zostane tak inkluzívnym, akými sa v spoločnosti LNER snažíme byť.“

Na internetovú výmenu názorov zareagoval aj poslanec britského parlamentu Mark Jenkinson za Konzervatívnu stranu. Poukázal na to, že je zvláštne použiť slovné spojenie „nemali by používať takéto výrazy“, keď sa doslova rozpráva o prianí pekného dňa.

Čítajte tiež

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 33 minútami

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy prvého a druhého stupňa pred vysokými teplotami na väčšine Slovenska. Teploty najmä na západe Slovenska môžu v nedeľu vystúpiť až na 35 stupňov Celzia. Varuje tiež pred možnou tvorbou požiarov. (tasr)

pred hodinou

Na Slovensku pribudlo ďalšách šesť obetí koronavírusu. Počet hospitalizovaných sa nezmenil a zostáva na čísle 221. Na pľúcnej ventilácii sa nachádza 20 ľudí. Prostredníctvom 2537 vykonaných PCR testov odhalili 28 prípadov nákazy. (nczi)

Inzercia

Inzercia