Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
07. apríl 2021, 17:02

Sudca Najvyššieho súdu USA, tvrdí, že vláda by mala regulovať sociálne siete

Sudca Najvyššieho súdu USA, tvrdí, že vláda by mala regulovať sociálne siete

Ilustračné foto – TASR/AP

Podľa Clarenca Thomasa nadobudli „nespútanú kontrolu“ nad slobodou prejavu.

Clarence Thomas, sudca Najvyššieho súdu USA, tvrdí, že vláda by mala regulovať Facebook, Twitter a ďalšie sociálne siete.

CNN informovala o tom, že Clarence Thomas v pondelok vyjadril názor, že vláda Spojených štátov by mala regulovať sociálne siete ako Facebook alebo Twitter. Tieto sociálne siete totiž podľa neho nadobudli „nespútanú kontrolu“ nad slobodou prejavu.

„Pokiaľ je problém v tom, že je veľká časť dostupného online obsahu a platforiem koncentrovane regulovaná súkromným sektorom, riešením môže byť zákonná úprava limitujúca právo súkromných spoločností „vymazávať“,“ napísal Thomas.

Jeho názor má aj kritikov. Katie Fallowová z inštitútu venujúcemu sa slobode prejavu na Columbijskej univerzite s Thomasom zdieľa obavy z toho, že má veľmi malý počet ľudí veľkú právomoc regulovať obsah na internete, no tvrdí, že presunutie tejto právomoci na štát nemusí problém nevyhnutne vyriešiť.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 2 hodinami

„Myslím, že je to tak zásadné rozhodnutie, že je nezmeniteľné,“ hovorí Igor Matovič o tom, či je možné zrušenie návštevy pápeža na Slovensku pre zlú epidemickú situáciu. „Stojí to už asi len na zdraví Svätého Otca. To je jediná príčina, prečo by neprišiel. Bol by som rád, aby v čase, keď príde, Slovensko nezažívalo vrchol tretej vlny,“ dodal Matovič s tým, že nemajú kompetenciu pápežovu návštevu zrušiť. „Nechcel by som zbytočne fabulovať o otázkach, ktoré si asi ani nikdy nebudeme klásť.“

pred 2 hodinami

Igor Matovič vraví, že plánujú spustiť dvanásť približne hodinových nedeľných relácií na RTVS, v ktorých chcú odpovedať na otázky o očkovaní váhajúcim ľuďom. "Ľúbivé videjká a inzeráty v novinách nepresvedčia ľudí očkovať sa. Nie sú hlúpi. Potrebujú odpovede na otázky, ktoré sa niekomu zdajú naivné a zaváňajú konšpiráciami. Ak sa ale budeme snažiť na nich pozerať ich očami, pochopíme, že sú relevantné," povedal minister s tým, že vo videách a časopisoch na to nie je priestor. 

 

 

pred 3 hodinami

Minister financií Igor Matovič hovorí, že od včera sa do očkovacej prémie zapojilo 160-tisíc ľudí. Celkovo vyplatia 20 miliónov eur. Expremiér vyzýva ľudí, aby tých, ktorí sa zatiaľ nezaočkovali, nehádzali do jedného vreca s antivaxermi. „Veľká časť má strach a otázky, na ktoré nedostali adekvátnu odpoveď. A možno sa im už opozerali tváre odborníkov,“ povedal Matovič. V spolupráci s RTVS plánuje ministerstvo robiť osvetu o očkovaní a Matovič chce do kampane zapojiť „neopozeraných ľudí, aby sme nevysielali dokolečka tých istých, aby to boli ľudia viac z praxe, hodnovernejší pre ľudí, ktorí ešte váhajú“.

 

🔵NAŽIVO: Byť zdravý je výhra: Spustili sme registráciu na očkovaciu prémiu a sprostredkovateľský bonus.

Uverejnil používateľ Ministerstvo financií SR Pondelok 2. augusta 2021
pred 3 hodinami

Belgicko a Španielsko v zaočkovanosti proti covidu dobiehajú Britániu. Všetky tri krajiny dosahujú úroveň takmer 70 percent. Veľkú Britániu už predbehlo Dánsko aj Holandsko. Najvyššiu mieru zaočkovanosti v Európskej únii má Malta, kde vakcínu dostalo 90 percent populácie. (tasr)

Inzercia

Inzercia