Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. február 2021, 10:19

Lieky na odvrátenie puberty deťom, ktoré sa identifikujú ako opačné pohlavie

Lieky na odvrátenie puberty deťom, ktoré sa identifikujú ako opačné pohlavie

Rachel Levine. Foto - Flickr.com

Aj to podporuje nový tajomník Ministerstva zdravotníctva a sociálnych vecí USA, ktorý je sám transrodovou ženou.

The National Pulse pripomína, že Dr. Rachel Levine, ktorý je transrodovou ženou, v roku 2020 na sociálnej sieti Twitter napísal status podporujúci podávanie liekov zastavujúcich pubertu deťom, ktoré sa necítia stotožnene so svojím pohlavím.

„Nová štúdia ukazuje, že transrodoví tínedžeri s prístupom k liekom blokujúcim pubertu majú nižšiu pravdepodobnosť samovraždy a mentálnych problémom teraz aj v budúcnosti. Táto štúdia je dôležitá, pretože ako prvá poukazuje na túto súvislosť,“ napísal Levine.

Levine bol Joe Bidenom po jeho zvolení nominovaný na post tajomníka Ministerstva zdravotníctva a sociálnych vecí USA. Joe Biden o ňom povedal, že je to „kvalifikovaná voľba,“ ktorá pomôže Američanom „bez ohľadu na ich miesto trvalého pobytu, rasu, náboženstvo, sexuálnu orientáciu, gender identitu alebo postihnutie“.

Zdôraznil tiež, že ide o „prvého transrodového federálneho úradníka schváleného Senátom“.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Podpredseda Smeru Ľuboš Blaha nedôveruje informácii o možnom zapojení ruských tajných služieb do výbuchu muničného skladu. „Skôr si myslím, že by sme mali byť oveľa opatrnejší vo vzťahu k Rusku. Ukázať, že chceme dialóg, že chceme mier,“ povedal v nedeľnej diskusnej relácii O 5 minút 12. Pýta sa, či nejde o spravodajskú hru a vytváranie zámienky na útok. (tasr)

pred 3 hodinami

Na otázku, či by v OĽaNO neuvažovali o výmene na poste predsedu, minister obrany Naď povedal, že v OĽaNO sa nepozerajú na prieskumy popularity. Zopakoval, že premiér je prvý medzi rovnými a je koordinátorom. (tasr)

pred 4 hodinami

Premiér Eduard Heger vyhlásil, že český premiér Andrej Babiš má jeho plnú podporu za rozhodnutie vyhostiť 18 ruských diplomatov.

pred 4 hodinami

Odhalenia činnosti ruských agentov v Česku podľa ministra zahraničia Ivana Korčoka „potvrdzujú dlhodobé zistenia našich spravodajských služieb, že aj naše krajiny sú cieľom operácií zameraných proti ich bezpečnosti a stabilite“. Uviedol to na sociálnej sieti.