Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
02. júl 2020, 11:09

RTVS

Rada pre vysielanie a retransmisiu začala správne konanie pre reláciu Do kríža

Rada pre vysielanie a retransmisiu začala správne konanie pre reláciu Do kríža

Zdroj: Facebookový profil relácie Do kríža

Na diskusiu s Vladimírom Palkom a Martinom Poliačikom o interrupciách prišlo 15 sťažností.

Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) na svojom stredajšom zasadnutí rozhodla o začatí správneho konania voči RTVS v súvislosti s programom Do kríža, ktorý bol odvysielaný 20. mája.

Moderátori Jaroslav Daniška a Štefan Chrappa v ňom s hosťami Vladimírom Palkom a Martinom Poliačikom diskutovali o interrupciách.

Dôvodom správneho konania je podľa RVR možné porušenie zákona o vysielaní a retransmisii, ktorý vysielateľovi stanovuje povinnosť zabezpečiť všestrannosť informácií a názorovú pluralitu v rámci vysielanej programovej služby a rovnako zabezpečiť objektívnosť a nestrannosť spravodajských programov a politicko-publicistických programov.

Hovorkyňa RVR Ivana Čaučíková pre Postoj uviedla, že na diskusiu o interrupciách prišlo 15 sťažností.

Komentár Jozefa Majchráka
Ku kritike Do kríža Zdieľať

Polemiku o relácii odštartovala podpredsedníčka Progresívneho Slovenska Zora Jaurová. V Denníku N sa ohradila voči tomu, že v diskusii, ktorá podľa nej nezodpovedá verejnoprávnemu formátu, boli pri téme interrupcie zastúpení iba muži.

„Je absurdné, aby kritériom ľudskoprávnej debaty bolo to, či je diskutér muž alebo žena,“ reagoval v rozhovore pre ten istý denník moderátor Jaroslav Daniška.

Tvorcovia relácie na výhrady reagovali aj tým, že v júni odvysielali diel, v ktorej o interrupciách diskutovali dve ženy – Oľga Pietruchová a Jana Michaličková.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Tlaková vlna explózie v Bejrúte poškodila aj budovu, v ktorej má Slovensko prenajaté priestory Zastupiteľského úradu. „Došlo aj k materiálnym škodám, ich rozsah však zatiaľ nie je možné vyhodnotiť, keďže budova je z bezpečnostných dôvodov a pre prípadné narušenie statiky neprístupná,“ uviedol rezort diplomacie. Stále platí, že Slováci nie sú medzi obeťami či zranenými. (TASR) 

pred 3 hodinami

S ubúdajúcim letom a pribúdajúcim počtom pozitívnych prípadov by nám vláda o svojich predstavách, ako sa vyrovnať s prípadnou druhou vlnou pandémie, mala povedať viac. Píše Jozef Majchrák.

pred 4 hodinami

V Banskej Bystrici sa v stredu v noci strieľalo, pričom páchateľ pri streľbe spôsobil 64-ročnému mužovi poranenia, ktorým na mieste podľahol. Muža podozrivého zo streľby sa polícii podarilo v krátkom čase zadržať. (TASR)

pred 4 hodinami

V Česku pribudlo v priebehu utorka 290 prípadov nákazy novým druhom koronavírusu. Ide o najvyšší denný prírastok od konca júna. Najpostihnutejším okresom je aj naďalej Frýdek-Místek, ležiaci v juhovýchodnej časti Moravskosliezskeho kraja. Po zrušení plošných opatrení sa teraz zavádzajú sprísnené pravidlá, napríklad pre nosenie rúšok či konanie hromadných akcií, avšak len v miestach lokálnych ohnísk. (TASR)

pred 5 hodinami

Občania Slovenska nie sú medzi obeťami či zranenými utorkových mohutných výbuchov v prístave libanonského hlavného mesta Bejrút. Informovalo o tom ministerstvo zahraničných vecí. Podľa najnovšej bilancie libanonského ministerstva zdravotníctva si explózie vyžiadali životy viac ako 100 ľudí a okolo 4000 zranených. (TASR)

pred 5 hodinami

NHL: Carolina Hurricanes postúpila do 1. kola play off po víťazstve 4:1 nad NY Rangers. Hráči New Yorku Islanders sú krok od postupu. V utorkovom druhom zápase predkola Východnej konferencie zdolali Floridu Panthers 4:2 a v sérii hranej na tri víťazstvá vedú 2:0. V treťom dueli predkola Západnej konferencie zvíťazilo Calgary v Edmontone nad Winnipegom 6:2 a v sérii vedie 2:1. Nashville si v druhom zápase poradil s Arizonou 4:2 a vyrovnal stav série na 1:1. (TASR)