Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. máj 2020, 11:48

O štúdium medicíny na LF UK má záujem 2256 uchádzačov

O štúdium medicíny na LF UK má záujem 2256 uchádzačov

Ilustračné Foto TASR - S. Písecký

Fakulta má miesto pre 470 Slovákov a 255 študentov zo zahraničia.

V akademickom roku 2020/2021 má o štúdium medicíny na Lekárskej fakulte (LF) Univerzity Komenského (UK) v Bratislave záujem 2256 uchádzačov. TASR o tom informovala externá PR poradkyňa LF UK Miriam Žiaková.

"Uchádzači o štúdium medicíny na LF UK si mohli na akademický rok 2020/2021 podávať prihlášky do 29. februára. V uvedenom termíne sa na štúdium na LF UK  prihlásilo 2256 uchádzačov, z toho na všeobecné lekárstvo (VL) 1768 a na zubné lekárstvo (ZL) 488 študentov," uviedla Žiaková.  

Na základe požiadavky Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR o zvýšenie počtu prijímaných uchádzačov v akademickom roku 2020/2021 na študijný program VL v slovenskej výučbe vedenie LF UK rozhodlo podľa Žiakovej prijať toľko študentov, aby sa na štúdium VL v slovenskom jazyku zapísalo 430 študentov, na štúdium ZL v slovenskom jazyku 40 študentov, na štúdium VL v anglickom jazyku 220 študentov a na štúdium ZL v anglickom jazyku 35 študentov.

Termíny prijímacích skúšok na štúdium v slovenskom jazyku budú pre štúdium VL 15. až 25. júna a pre štúdium ZL 26. až  29. júna. Náhradný termín bude 30. júna. "Prijímacie skúšky na štúdium v slovenskom jazyku sa budú realizovať len prezenčnou metódou, a to vrátane uchádzačov o štúdium VL, ktorí majú miesto trvalého pobytu mimo SR a štipendistov vlády," spresnila Žiaková.

Termíny prijímacích skúšok v anglickom jazyku budú od 17. do 21. augusta.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 29 minútami

Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik vyvracia tvrdenie, že sa odmietol podrobiť vyšetreniu na polygrafe, ktoré je súčasťou previerky Národného bezpečnostného úradu. Reagoval tak na informáciu, ktorú v stredu zverejnil podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí). Národný bezpečnostný úrad otvoril Kováčikovu bezpečnostnú previerku vlani po zverejnení informácií o tom, že vkladal na účet v banke 204tisíc eur v hotovosti.

pred 2 hodinami

Prehľad očakávaných udalostí vo štvrtok 2. júla

  • minister pôdohospodárstva Ján Mičovský bude bilancovať svojich 100 dní v úrade
  • slovenská akreditačná agentúra pre vysoké školstvo schváli akreditačné štandardy
  • brífing po rokovaní o budúcnosti muránskej planiny
  • turecký súd rozhodne o štatúte múzea Hagia Sofia
pred 13 hodinami