Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
02. marec 2020, 19:53

Krajské predsedníctvo KDH v Trenčíne nesúhlasí so zvolaním marcového snemu

Krajské predsedníctvo KDH v Trenčíne nesúhlasí so zvolaním marcového snemu

Pavol Zajac. FOTO TASR - Oliver Ondráš

Snem je podľa nich zvolaný narýchlo a má „chabé argumenty“. Predsedníctvo tiež nesúhlasí s dočasným vedením hnutia podpredsedom Pavlom Zajacom.

Za predsedníctvo KDH v Trenčíne o tom TASR informovali krajský predseda Tomáš Merašický a podpredseda Peter Máťoš.

„KDH potrebuje riadne a slávnostné voľby predsedu a predsedníctva a technické problémy dokážeme riešiť aj iným spôsobom, ako rýchlo zvolaným snemom. V KDH je snem oslava demokracie, ktorá má pre nás najvyššiu hodnotu,“ uvádzajú v stanovisku.

Bývalému predsedovi a predsedníctvu KDH adresovalo podľa nich trenčianske krajské predsedníctvo otvorený list, v ktorom vyslovuje nesúhlas s medializovanými informáciami o dočasnom vedení hnutia podpredsedom Pavlom Zajacom. Následne sa z médií dozvedeli o menovaní Zajaca a ohlásení snemu.

„Dnešným dňom zasielame podnet na rozhodcovský súd o možnosti, ako zabezpečiť v zmysle stanov chod hnutia na obdobie do konca júna 2020, aby mohol byť slávnostný volebný snem zvolaný najneskôr do konca júna 2020 s novými delegátmi a pripravenými kandidátmi,“ uvádza sa v stanovisku krajského predsedníctva KDH.

„Pavol Zajac je priamo zodpovedný za súčasný stav KDH. Pavol Zajac je zodpovedný za to, že zastúpenie kandidátov za kraj Trenčín na kandidátke KDH sa začínalo číslom 32 a výrazné osobnosti, ktoré budovali a udržovali hnutie v regiónoch, boli odstrčené na nevoliteľné miesta. Rovnako ako člen predsedníctva je zodpovedný za trieštenie hlasov a nespoluprácu kresťanských síl v parlamentných voľbách. Žiadame predsedu hnutia, aby zvážil okamžité zvolanie rady KDH, kde budeme riešiť post dočasne povereného štatutárneho zástupcu hnutia, ktorý bude mať morálne predpoklady doviesť hnutie do snemu strany,“ uvádza sa v otvorenom liste krajského predsedníctva.

Mimoparlamentné KDH si bude voliť nového predsedu a podpredsedov na straníckom sneme 14. marca v Ružomberku.

Oznámil to hovorca KDH Stano Župa. KDH vedie dočasne Pavol Zajac. Poveril ho už expredseda Alojz Hlina. Ten sa vzdal vedenia k 2. marcu po výsledku KDH v parlamentných voľbách. Hnutie sa opäť nedostalo do parlamentu, získalo 4,65 percenta. Hlina ostáva členom hnutia.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal na Špecializovaný trestný súd v Pezinku návrh na väzobné stíhanie bývalého riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa. Polícia ho zadržala vo štvrtok ráno, následne bol obvinený z obmedzovania osobnej slobody a vydierania.