Mladá žena má od detstva depresie. Dovolia jej eutanáziu

Fyzicky zdravá mladá žena plánuje svoj pohreb. Život nie je pre mňa, povedala médiám.

Mladá žena z Belgicka, ktorá v médiách vystupuje pod menom „Laura“, trpí od detstva depresiami. Pre belgické regionálne noviny De Morgen priznala, že ako šesťročná držala v ruke nabitú zbraň a premýšľala o smrti. „Keby som vedela, čo všetko príde ďalej, možno by som stlačila spúšť. Dokážem si to predstaviť,“ citoval Laurine slová denník The Independent.

Dieťa alkoholika a mladej matky vyrastalo so starými rodičmi. Laura médiám povedala, že aj keby prežila harmonické detstvo, s veľkou pravdepodobnosťou by premýšľala o samovražde. „Som presvedčená, že by som túžila po smrti, aj keby som vyrastala v pokojnej a stabilnej rodine,“ priznala dievčina.

Depresie a sklony k samovražde sa stupňovali a keď mala dvadsaťjeden rokov, nastúpila do psychiatrickej liečebne. Jej stav sa zhoršil natoľko, že jej belgickí lekári povolili ukončiť život pomocou smrtiacej injekcie. Dievča si zatiaľ plánuje pohreb a posledné slová, ktoré odkáže matke a babičke.

V Belgicku legálne vykonávajú eutanáziu už 13 rokov. Každý rok zomrie takýmto spôsobom 1 400 ľudí. Pred dvomi rokmi povolili aj eutanáziu nevyliečiteľne chorých detí.

Monika Ostrovská
Foto: flickr.com

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo