Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. október 2019, 11:00

Sudca Lindtner požiadal o prerušenie výkonu funkcie

Sudca Lindtner požiadal o prerušenie výkonu funkcie

Na snímke Jana Serbová a David Lindtner. FOTO TASR - Radovan Stoklasa

Po tom, čo sa po zverejnení komunikácie s Marianom Kočnerom sudca David Lindtner vzdal funkcie predsedu Okresného súdu Bratislava III, požiadal aj o prerušenie výkonu funkcie sudcu.

Len vďaka podpore od našich čitateľov vám prinášame aktuálne spravodajstvo. Podporte nás, prosíme. 

Šéfovi rezortu, ministrovi Gáborovi Gálovi (Most-Híd), Lindtner oznámil, že sa tak rozhodol na základe vnímania aktuálnej spoločenskej situácie i toho, ako sa v súčasnosti spoločnosť pozerá na morálnu integritu sudcovského stavu.

Ministerstvo oceňuje jeho krok, vidí v ňom snahu o prinavrátenie dôvery v justíciu. „Lindtner je zatiaľ jediným sudcom, ktorý sa v dôsledku medializovaných informácií sám na vlastnú žiadosť rozhodol prerušiť výkon funkcie sudcu,“ pripomenula hovorkyňa Ministerstva spravodlivosti SR Zuzana Drobová

Predsedníčka Súdnej rady SR Lenka Praženková uvítala, že Lindtner požiadal o prerušenie výkonu funkcie sudcu. "Takýto postoj by mal byť príkladom i pre všetkých ostatných dotknutých sudcov, ktorí údajne mali viesť komunikáciu nezlučiteľnú s požiadavkami na morálny štandard a integritu sudcu," povedala Praženková.

Už v pondelok (21. 10.) Lindtner oznámil, že končí vo svojej funkcii na OS Bratislava III. Priznal, že nesie plnú zodpovednosť za to, že ako predseda súdu stratil dôveru kolegýň.

Gál jeho abdikáciu prijal. „Veci, ktoré sa udiali, nie sú akceptovateľné. On je veľmi dobrý odborník, ale situáciu nezvládol a zlyhal,“ povedal Gál na adresu Lindtnera.

Bývalý sudca priznal, že si písal s obvineným Marianom Kočnerom. Na ich spoločnú komunikáciu cez aplikáciu Threema poukázal práve denník Postoj v texte Threema: Kočner sa radil s predsedom súdu, na ktorom stojí prípad Lexu.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 2 hodinami
pred 3 hodinami

Líder Hlasu Peter Pellegrini v poslednej predvolebnej debate v RTVS hovorí, že jeho strana má ideologicky bližšie k Smeru ako k PS. Povedal, že Michala Šimečku pozná len z diskusií. Robert Fico tvrdí, že z prvých 40 kandidátov PS pochádza 28 z mimovládneho sektora. Šimečka to odmieta. Dodal však, že je to stále lepšie ako mať oligarchov. 

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.