Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. 10. 2019, 18:13

Škripek ostáva v KÚ, vstup do Hlinovho KDH vylúčil

Škripek ostáva v KÚ, vstup do Hlinovho KDH vylúčil

Foto - Postoj/Andrej Lojan

Bývalý europoslanec Branislav Škripek pre Postoj uviedol, že v najbližšom období sa chce venovať budovaniu regionálnych štruktúr Kresťanskej únie.

Len vďaka podpore od našich čitateľov vám prinášame aktuálne spravodajstvo. Podporte nás, prosíme.

Na dnešnom brífingu, počas ktorého Anna Záborská a Richard Vašečka oznámili, že spolu s ďalšími členmi Kresťanskej únie (KÚ) budú kandidovať do parlamentu na kandidačnej listine OĽaNO, chýbala ďalšia výrazná tvár KÚ – Branislav Škripek.

Pre nezhody s Igorom Matovičom z minulosti sa rozhodol so svojimi straníckymi kolegami do parlamentu nekandidovať. Ich rozhodnutie však akceptuje.

„Pre každú politickú stranu alebo hnutie je dôležité mať parlamentné zastúpenie,“ uviedol Branislav Škripek pre Postoj s tým, že on sa v najbližšom období sústredí na budovanie regionálnych štruktúr KÚ. „Chceme byť reálnou, nie len fantómovou stranou, akých je už na Slovensku niekoľko.“

Škripek zároveň potvrdil, že od Alojza Hlinu dostal ponuku kandidovať do parlamentu za kresťanských demokratov.

„Do KDH pod vedením Hlinu nevstúpim. To, ako sa snažil zničiť značku KÚ, bolo jednoducho nedôstojné,“ reagoval Škripek na Hlinov návrh, aby boli na kandidačnej listine KDH len dvaja menej exponovaní členovia KÚ bez uvedenia straníckej príslušnosti.

Odporúčame