Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. august 2019, 20:49

Kiššová, Galko a Blahová sa na kongrese SaS nezúčastnia

Kiššová, Galko a Blahová sa na kongrese SaS nezúčastnia

Na snímke zľava podpredseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Ľubomír Galko, podpredsedkyňa SaS Jana Kiššová, predseda SaS Richard Sulík, predsedkyňa poslaneckého klubu Natália Blahová a generálny manažér Michal Foltin. Foto - TASR/Erika Ďurčová

Galko aj Blahová pokladajú kongres za neférový.

Len vďaka podpore od našich čitateľov vám prinášame aktuálne spravodajstvo. Podporte nás, prosíme.

Podpredsedovia SaS Jana Kiššová a Ľubomír Galko, ani predsedníčka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová sa mimoriadneho kongresu strany 7. septembra nezúčastnia.

Podľa slov jej lídra Richarda Sulíka, ktorý kongres zvolal, aby sa volil nový predseda, väčšina straníkov účasť potvrdila.

Kiššová v tejto súvislosti zdôraznila, že Sulík od nej mandát už dostal.

"Ak sa ho chce vzdať, rešpektujem to, no zároveň tvrdím, že s mandátom sa nehazarduje. Nebudem mu za daných okolností dávať nový, pretože tieto okolnosti považujem za vykonštruované a nedemokratické, s cieľom zabetónovať sa na predsedníckej stoličke na ďalšie štyri roky," skonštatovala s tým, že nemá protikandáta na post predsedu.

Podotkla, že pred voľbami by sa mali v strane venovať skôr problémom Slovenska.

Inzercia

Galko pokladá kongres za neférový. "Nezúčastním sa na mimoriadnom kongrese, lebo ho pokladám za neférový, nedemokratický, nelegitímny a v rozpore so stanovami SaS," podotkol.

Podobne to vidí aj Blahová, ktorá kongres považuje podľa vlastných slov za nedemokratický a "za hazardovanie s osudom našej krajiny". "Ambície jednotlivcov sú vzhľadom na situáciu na Slovensku absolútne triviálne," dodala.

Mimoriadny Kongres SaS je zvolaný do Zvolena na sobotu 7. septembra.

"Viac ako dve tretiny členov potvrdili svoju účasť. To, či sa na ňom zúčastnia členovia predsedníctva, ktorí nesúhlasia s voľbou nového predsedu, je otázka na nich," reagoval Sulík na medializované tvrdenia o výzve viacerých členov strany na zrušenie kongresu. Denník Sme upozornil na výzvu s tým, že ju Sulíkovi adresovala zhruba tretina členov strany vrátane členov predsedníctva.
 

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Belgicko prekonalo vlastný rekord v dĺžke obdobia bez federálnej vlády, ktorá by vzišla z riadnych volieb. Krajina je bez kabinetu už 594 dní. Situáciu by mali ukončiť nové rokovania, ktoré prebiehajú medzi piatimi politickými stranami. (TASR)

pred 3 hodinami

V liturgickom kalendári si veriaci pripomínajú svätého arského farára Jána Mária Vianneyho. Relikvia jeho srdca bude tento rok v októbri putovať po Slovensku. Svätec je patrónom farárov, spovedníkov a všetkých kňazov. (TASR)