Hlina ponúka Škripekovi miesto na eurokandidátke

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Hlina ponúka Škripekovi miesto na eurokandidátke

Alojz Hlina. Foto – TASR/Michal Svítok

Poď k nám, vyzýva predseda KDH Branislava Škripeka.

Predseda KDH Alojz Hlina vyzýva na facebooku europoslanca za OĽaNO Branislava Škripeka, aby kandidoval do blížiacich sa eurovolieb na kandidátke kresťanských demokratov. 

„Poď k nám, zostavujeme veľmi dobrú eurokandidátku, buď jej súčasťou,“ odkazuje Hlina cez sociálnu sieť Škripekovi. „Braňo, chcem Ťa poprosiť: Buď súčasťou spájania kresťanských síl, rozdeliť vie každý,“ dodáva.

Branislav Škripek minulý týždeň v rozhovore pre Postoj naznačil svoj rozchod z hnutím OĽaNO. 

Povedal, že Igor Matovič mu dal ponuku, aby v prípade, že ho voliči na eurokandidátke prekrúžkujú, ale hnutie získa len jeden europoslanecký mandát, tento mandát odovzdal liberálnemu zástupcovi kandidátky. 

„Žiada ma, aby som sa vzdal mandátu, ktorý získam od voličov, len kvôli jeho zvláštnej predstave o férovosti. Dokonca tvrdí, že ma zvolili liberálni voliči. Ja proti liberálnym voličom nič nemám, dokonca je možné, že mi viacerí z nich dali svoj hlas, ale moje názory jasne vychádzajú z kresťanských hodnôt a kvôli tomu ma voliči krúžkovali,“ hovoril Škripek v rozhovore.

Prezradil tiež, že líder OĽaNO s ním posledného štyri a pol roka nekomunikoval. 

K téme:
Čo žiada Matovič, sa prieči môjmu svedomiu Zdieľať

Poslancom z OĽaNO Anne Verešovej a Eduardovi Hegerovi sa Matovičov návrh pre Škripeka nepáčil. „Na stretnutí klubu som svoj názor k tomu aj jasne vyjadrila,“ reagovala pre Postoj Verešová. „Veľmi som chcela, aby bol Branislav Škripek na kandidátke OĽaNO do eurovolieb. Chcem totiž, aby nás tam zastupovali práve takí ľudia, ako je on. Má cenné skúsenosti, okrem iných tém sa intenzívne venoval ochrane náboženskej slobody vo svete, čo je v dnešnej dobe nesmierne dôležitá téma. Preto ma tento rozchod veľmi mrzí.“

Podobný názor mal na Matovičovu ponuku Škripekovi aj Eduard Heger. „Takéto riešenie nepovažujem za vhodné,“ vravel pre Postoj s tým, že rozchod Škripeka s hnutím chápe ako dôsledok nedostatočnej komunikácie medzi ním a lídrom OĽaNO.

Predsedníčka poslaneckého klubu OĽANO Veronika Remišová v reakcii na rozhovor s Branislavom Škripekom povedala, že dohody o kandidátke sú interné záležitosti hnutia. „Ja som sa dlhodobo snažila o to, aby Branislav Škripek na kandidátke bol,“ tvrdí s tým, že ju bude mrzieť, ak to tak nebude.

„Z priebehu udalostí mám však pocit, že Branislav Škripek sa rozhodol skôr, ako sme túto diskusiu definitívne uzavreli, čo mňa osobne mrzí,“ dodala Remišová.

Igor Matovič na naše otázky neodpovedal.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo