Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. február 2019, 12:41

Verešovej a Hegerovi sa nepáči Matovičov návrh Škripekovi

Verešovej a Hegerovi sa nepáči Matovičov návrh Škripekovi

Anna Verešová a Eduard Heger. Foto – TASR

Takéto riešenie nepovažujem za vhodné, tvrdí Eduard Heger.

Poslancom hnutia OĽaNO Anne Verešovej a Eduardovi Hegerovi sa nepozdáva návrh Igora Matoviča pre Branislava Škripeka, aby v prípade, že ho voliči na eurokandidátke prekrúžkujú, ale hnutie získa len jeden europoslanecký mandát, tento mandát odovzdal liberálnemu zástupcovi kandidátky.

Škripek o tejto Matovičovej ponuke povedal tento týždeň v rozhovore pre Postoj. „Žiada ma, aby som sa vzdal mandátu, ktorý získam od voličov, len kvôli jeho zvláštnej predstave o férovosti. Dokonca tvrdí, že ma zvolili liberálni voliči. Ja proti liberálnym voličom nič nemám, dokonca je možné, že mi viacerí z nich dali svoj hlas, ale moje názory jasne vychádzajú z kresťanských hodnôt a kvôli tomu ma voliči krúžkovali,“ hovoril Škripek v rozhovore.

Anna Verešová tvrdí, že sa jej Matovičova požiadavka nepáčila. „Na stretnutí klubu som svoj názor k tomu aj jasne vyjadrila. Veľmi som chcela, aby bol Branislav Škripek na kandidátke OĽaNO do eurovolieb. Chcem totiž, aby nás tam zastupovali práve takí ľudia, ako je on. Má cenné skúsenosti, okrem iných tém sa intenzívne venoval ochrane náboženskej slobody vo svete, čo je v dnešnej dobe nesmierne dôležitá téma. Preto ma tento rozchod veľmi mrzí.“

Podobne reaguje na Matovičovu ponuku Škripekovi aj ďalší poslanec OĽaNO Eduard Heger. „Takéto riešenie nepovažujem za vhodné,“ vraví pre Postoj s tým, že rozchod Škripeka s hnutím chápe ako dôsledok nedostatočnej komunikácie medzi ním a lídrom OĽaNO.

Igora Matoviča sme žiadali o reakciu na Škripekove slová, že Matovič s ním posledného štyri a pol roka nekomunikoval, a aj na spomínanú ponuku týkajúcu sa eurovolieb. Na naše otázky neodpovedal.

Prečítajte si tiež:
Čo žiada Matovič, sa prieči môjmu svedomiu Zdieľať

Predsedníčka poslaneckého klubu OĽANO Veronika Remišová v reakcii na rozhovor s Branislavom Škripekom povedala, že dohody o kandidátke sú interné záležitosti hnutia. „Ja som sa dlhodobo snažila o to, aby Branislav Škripek na kandidátke bol,“ tvrdí pre Postoj s tým, že ju bude mrzieť, ak to tak nebude.

„Z priebehu udalostí mám však pocit, že Branislav Škripek sa rozhodol skôr, ako sme túto diskusiu definitívne uzavreli, čo mňa osobne mrzí,“ dodáva Remišová.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 25 minútami

„Keby Apple a Nike na tom naozaj záležalo, sústredili by sa na vytváranie pracovných miest v pretĺkajúcich sa amerických čiernych komunitách“, napísal Darrel C. Scott, afroamerický pastor a podporovateľ Donalda Trumpa pre magazín The American Conservative. Scott vyčíta veľkým korporáciám, že sa verbálne hlásia k heslám hnutia Black Lives Matter, no veľkú časť svojej výroby majú v zahraničí.

pred 48 minútami

Herec David Schwimmer, predstaviteľ Rossa z televízneho seriálu Priatelia, cíti výčitky svedomia, že obsadenie slávneho seriálu bolo etnicky málo rozmanité. Priatelia sa nedávno stali terčom kritiky, lebo z pohľadu dnešnej doby ide o príliš „stereotypný“ televízny program. Píše české ECHO24.   

 

pred hodinou

Roman Joch, nový riaditeľ Inštitútu pre výskum práce a rodiny, v rozhovore pre Postoj hovorí: „Myslím, že rodičia by mali mať čo najväčšiu možnosť voľby. Nech dostanú od štátu rodičovský balík, ale nech si oni môžu zvoliť, či chcú z neho čerpať celé tri roky, alebo kratšie a využiť tie zdroje povedzme na opatrovateľku, aby matka mohla v prípade záujmu pracovať.“

 

pred 3 hodinami

Novelu zákona o zdravotnej starostlivosti, ktorá upravuje oblasť potratov, označila predkladateľka Anna Záborská za praktickú pomoc ženám. Poslanci diskusiu o novele dnes ukončili, hlasovať sa o nej bude v utorok 14. 7. o 17.00 h.