Verešovej a Hegerovi sa nepáči Matovičov návrh Škripekovi

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Verešovej a Hegerovi sa nepáči Matovičov návrh Škripekovi

Anna Verešová a Eduard Heger. Foto – TASR

Takéto riešenie nepovažujem za vhodné, tvrdí Eduard Heger.

Poslancom hnutia OĽaNO Anne Verešovej a Eduardovi Hegerovi sa nepozdáva návrh Igora Matoviča pre Branislava Škripeka, aby v prípade, že ho voliči na eurokandidátke prekrúžkujú, ale hnutie získa len jeden europoslanecký mandát, tento mandát odovzdal liberálnemu zástupcovi kandidátky.

Škripek o tejto Matovičovej ponuke povedal tento týždeň v rozhovore pre Postoj. „Žiada ma, aby som sa vzdal mandátu, ktorý získam od voličov, len kvôli jeho zvláštnej predstave o férovosti. Dokonca tvrdí, že ma zvolili liberálni voliči. Ja proti liberálnym voličom nič nemám, dokonca je možné, že mi viacerí z nich dali svoj hlas, ale moje názory jasne vychádzajú z kresťanských hodnôt a kvôli tomu ma voliči krúžkovali,“ hovoril Škripek v rozhovore.

Anna Verešová tvrdí, že sa jej Matovičova požiadavka nepáčila. „Na stretnutí klubu som svoj názor k tomu aj jasne vyjadrila. Veľmi som chcela, aby bol Branislav Škripek na kandidátke OĽaNO do eurovolieb. Chcem totiž, aby nás tam zastupovali práve takí ľudia, ako je on. Má cenné skúsenosti, okrem iných tém sa intenzívne venoval ochrane náboženskej slobody vo svete, čo je v dnešnej dobe nesmierne dôležitá téma. Preto ma tento rozchod veľmi mrzí.“

Podobne reaguje na Matovičovu ponuku Škripekovi aj ďalší poslanec OĽaNO Eduard Heger. „Takéto riešenie nepovažujem za vhodné,“ vraví pre Postoj s tým, že rozchod Škripeka s hnutím chápe ako dôsledok nedostatočnej komunikácie medzi ním a lídrom OĽaNO.

Igora Matoviča sme žiadali o reakciu na Škripekove slová, že Matovič s ním posledného štyri a pol roka nekomunikoval, a aj na spomínanú ponuku týkajúcu sa eurovolieb. Na naše otázky neodpovedal.

Prečítajte si tiež:
Čo žiada Matovič, sa prieči môjmu svedomiu Zdieľať

Predsedníčka poslaneckého klubu OĽANO Veronika Remišová v reakcii na rozhovor s Branislavom Škripekom povedala, že dohody o kandidátke sú interné záležitosti hnutia. „Ja som sa dlhodobo snažila o to, aby Branislav Škripek na kandidátke bol,“ tvrdí pre Postoj s tým, že ju bude mrzieť, ak to tak nebude.

„Z priebehu udalostí mám však pocit, že Branislav Škripek sa rozhodol skôr, ako sme túto diskusiu definitívne uzavreli, čo mňa osobne mrzí,“ dodáva Remišová.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo