Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. február 2017

Nemecko: Po chemickej havárii v Porúrí zamorila ovzdušie kyselina sírová

Obyvateľom mesta Oberhausen v nemeckom regióne Porúrie dnes odporučili, aby zostali doma a neotvárali okná vzhľadom na výpary kyseliny sírovej, ktoré sa dostali do ovzdušia pri havárii v jednom z miestnych chemických závodov.

Podľa vyhlásenia hasičov došlo k uvoľneniu nebezpečných výparov pri úniku 96-percentnej kyseliny sírovej z nádrže, ktorej objem dosahuje 600 kubických metrov. Viditeľný oblak sa rozšíril do vzdialenosti niekoľkých stoviek metrov.
      

Nie je zatiaľ jasné, v ktorom podniku došlo k tejto havárii, ako ani to, čo mohlo byť jej príčinou. Hovorca hasičov však informoval, že siedmi alebo ôsmi pracovníci podniku Wirtschaftsbetriebe Oberhausen sa sťažovali na podráždenie dýchacích ciest. Celkovo vyhľadalo lekársku pomoc pre ťažkosti s dýchaním približne 150 ľudí.
      

Pohotovostné zložky uzavreli široké okolie miesta úniku a varovali obyvateľstvo. V blízkych štvrtiach Oberhausenu nepremáva verejná doprava a nešpecifikovaný počet ľudí evakuovali. Pozastavená je aj premávka na priľahlej železničnej trati a plavba lodí na kanáli Rýn-Herne.
      

Postupujúci oblak z kyselinových výparov sa snažia zneškodniť pomocou vodných diel. Podľa vyjadrenia hasičov sa uniknuté látky držia pri zemi vďaka poveternostným podmienkam.

Inzercia

Odporúčame

Minister Plavčan chce zvýšenie platov učiteľov presadiť zákonom

Minister Plavčan chce zvýšenie platov učiteľov presadiť zákonom

Minister školstva Peter Plavčan (nom. SNS) plánuje v máji predložiť na rokovanie vlády a parlamentu zákon, ktorým chce presadiť šesťpercentné zvýšenie platov učiteľov od 1. septembra tohto roku. Týkať sa to bude aj pedagogických a odborných zamestnancov v materských školách, základných umeleckých školách, školských kluboch detí či centrách voľného času, ktoré spadajú pod mestá, obce. Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) však dlhodobo upozorňuje, že obce a mestá nemajú vo svojich rozpočtoch peniaze na takéto zvýšenie platov.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.