Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. október 2016

Predstavitelia NHL prišli na inšpekciu do Pjongčangu

Predstavitelia hokejovej NHL si prišli pozrieť dejiská zimných olympijských hier 2018 v Pjongčangu.

Inšpekcia je súčasť rozhodovacieho procesu o účasti alebo neúčasti hráčov NHL na šiestych ZOH za sebou. Správu priniesla agentúra AP.

Delegáciu profiligy viedli viceprezidentka pre medzinárodnú stratégiu Lynn Whiteová a manažér prevádzky objektov Dan Craig, ktorí vo štvrtok a piatok skontrolujú zariadenia v meste Gangneung neďaleko Pjongčangu, kde sa uskutoční hokejový turnaj.

Okrem nich sú v Kórejskej republike zástupcovia Hráčskej asociácie NHL Sandra Monteirová a Mathieu Schneider, ako aj Hannes Ederer a Christian Hofstetter z Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF).

Organizačný výbor ZOH 2018 považuje zabezpečenie účasti hráčov zámorskej súťaže za kľúčový bod, keďže hokej je jedno z najpopulárnejších odvetví zimných olympijských hier.

Dohoda sa však vzdialila po tom, ako Medzinárodný olympijský výbor (MOV) na rozdiel od minulosti odmietol uhradiť náklady za cestovanie a poistenie.

Zástupca komisára NHL Bill Daly je ohľadom tejto záležitosti skeptický, zatiaľ čo v MOV si inšpekciu z profiligy vysvetľujú ako krok správnym smerom.

Inzercia

Odporúčame

-10%
Vojna a trest
24,90 22,41

Novinka Michaila Zygara / Vojna a trest

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky. V knihe sa zamýšľa nad koreňmi ruskej nenávisti voči Ukrajine, z ktorej vyvrela najhoršia vojna tohto storočia.

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.