Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. október 2016

Cibulková na MS WTA v červenej skupine s Kerberovou, Halepovou a Keysovou

Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa pri premiére na MS WTA v Tour v Singapure (23. - 30. októbra) predstaví v červenej skupine spoločne s najvyššie nasadenou Nemkou Angelique Kerberovou, Rumunkou Simonou Halepovou a Američankou Madison Keysovou.

Rozhodol o tom piatkový žreb na klzisku v luxusnom rezorte Marina Bay Sands.

Červenú skupinu vytvoria obhajkyňa titulu Poľka Agnieszka Radwaňská, Češka Karolína Plíšková, Španielka Garbine Muguruzová Blancová a jedna z dvojice Johana Kontová (V. Brit.), Svetlana Kuznecovová (Rus.). Dve najlepšie hráčky z každej grupy postúpia do semifinále, ktoré sa už bude hrať krížovým spôsobom.               

Cibulková je po Karíne Habšudovej-Cílekovej, Daniele Hantuchovej a Janette Husárovej štvrtou slovenskou účastníčkou koncoročného vrcholu sezóny. Účasť medzi osemčlennou "smotánkou" si definitívne zabezpečila uplynulú nedeľu vďaka zisku titulu na turnaji WTA v rakúskom Linzi. V tejto sezóne vybojovala tri cenné trofeje, premožiteľku nenašla ani v poľských Katoviciach a anglickom Eastbourne.

Vo svojej reči pred oficiálnym žrebom zdôraznila, že sa už zápolení v Singapure nevie dočkať. "Veľmi ma teší, že môžem prvýkrát štartovať na MS WTA Tour. Tento rok ani nemohol byť pre mňa lepší z hľadiska športového i súkromného. Získala som tri turnajové tituly, trikrát som postúpila do finále a ešte som stihla aj svadbu. Som rada, že som prišla do Singapuru ako vydatá žena," povedala so smiechom slovenská jednotka.

So svetovou jednotkou Kerberovou má Cibulková vyrovnanú bilanciu 4:4, v uplynulých štyroch zápasoch však ťahala za kratší koniec. Naposledy sa obe hráčky stretli vlani v Pekingu, Nemka vyhrala 2:0 na sety. Nad Halepovou vedie zverenka trénera Mateja Liptáka na zápasy 3:2, na harde 2:0. S Keysovou má negatívnu bilanciu 0:3, všetky tri duely sa hrali na tvrdom povrchu.      
            
      červená skupina: Angelique Kerberová (1-Nem.), Simona Halepová (3-Rum.), Madison Keysová (6-USA), Dominika CIBULKOVÁ (7-SR) 
      biela skupina: Agnieszka Radwaňská (2-Poľ.), Karolína Plíšková (4-ČR), Garbine Muguruzová Blancová (5-Šp.), Johanna Kontová (V. Brit.)/Svetlana Kuznecovová (Rus.)     

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.