Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
07. október 2016

Sagan bude obhajovať titul v Katare, Valach:"Má výbornú formu"

Slovenský cyklista Peter Sagan sa zúčastní na nadchádzajúcich majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v Katare, kde bude obhajovať titul. Dúhový dres získal v pretekoch s hromadným štartom vlani v americkom Richmonde.

Úradujúci majster sveta i čerstvý víťaz tohtoročného svetového rebríčka dlho svoju účasť tajil, vo viacerých rozhovoroch sa vyjadroval, že nevie, či bude štartovať. Definitívu nakoniec oznámil až v piatok, čiže dva dni pred štartom šampionátu.
      

"Peter bude štartovať, cíti sa dobre a má výbornú formu, čo dokazujú aj jeho výsledky. V každej etape, do ktorej ide, výkonnostne vyčnieva nad ostatnými. Pripravuje sa doma v Monaku, vie, čo má robiť. Netrápia ho žiadne zranenia a všetko je v poriadku," povedal pre TASR hlavný tréner slovenského tímu elite Ján Valach.
      

Slovensko tak na Blízky východ vyšle dokopy jedenásťčlennú výpravu. Saganovi budú v pretekoch kategórie elite pomáhať brat Juraj a aj ďalší tímový kolega Michael Kolář. Medzi "dvadsaťtrojkármi" sa predstaví štvorica Erik Baška (Tinkoff), Juraj Lajcha (Dukla Banská Bystrica), Ľuboš Malovec (Cycling Academy), Pavol Kvietok (Firefly) a v juniorskej kategórii zabojujú o čo najlepšie umiestnenie Adrián Foltán (CK Žiar nad Hronom), Samuel Oros (Slávia ŠG Trenčín), Tomáš Person a Matúš Štoček (obaja CyS - Akadémia Petra Sagana).
 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva