Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok uviedol, že pamätník víťazstva na Dargove bol prívržencami fašizmu a nacizmu pomaľovaný vulgárnymi nápismi a nacistickou svastikou. „Tento čin nie je len obyčajným vandalizmom. Je to priama provokácia namierená proti našej histórii, našim hrdinom a hodnotám, na ktorých bolo samostatné Slovensko vybudované,“ napísal na sociálnej sieti.

--------------- Koniec flashky ---------------

„Liberáli, progresívci a ich mimovládne organizácie sa postupne snažia prepisovať históriu, oslabovať národnú identitu a spochybňovať tých, ktorí bojovali proti fašizmu,“ tvrdí Šutaj Eštok.

Polícia sa podľa neho prípadom intenzívne zaoberá. „Hanbím sa za ľudí, ktorí toto spôsobili. Hanbím sa za všetkých, ktorí to budú ospravedlňovať alebo, nedajbože, nazývať vandalov hrdinami,“ dodal.

Zobraziť diskusiu
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]
pred 5 hodinami

Pretože v AI pretekoch s nami súperí Čína, musíme obetovať pracovné miesta, energiu, životné prostredie aj mysle našich detí, dokonca našu vlastnú schopnosť rozlíšiť, čo je skutočné a čo je falošné. Len aby sme nestratili svetovú dominanciu. Napriek nebezpečenstvám strkáme AI do všetkého. Komu slúži? Alebo slúžime my jej? – pýtal sa na konferencii ARC Jonathan Pageau. O jeho prejave píše Juraj Valach.

pred 5 hodinami

Arthur Fery postúpil prekvapivo do semifinále Wimbledonu. Britský tenista s voľnou kartou vyradil vo štvrťfinále Taliana Flavia Cobolliho a stal sa prvým držiteľom voľnej karty po 25 rokoch, ktorý sa dostal medzi najlepšiu štvorku turnaja. V boji o finále ho čaká Nemec Alexander Zverev. (tasr)

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Vyberte si úroveň podpory

Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Navýšte podporu a zapojte sa

Diskusia
+ 2 mes. navyše
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 € / mes. alebo 84 € / rok

Navýšte svoju podporu v nastaveniach účtu

Nastavenia podpory

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Pridajte sa k čitateľom ktorí Postoj podporujú

alebo sa staňte členom
Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

V prípade problémov kontaktujte podporu na [email protected]

Ttoto je message Zavrieť