Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
07. september 2016

Vláda sľúbila v Poltári 750 pracovných miest

Akčný plán rozvoja okresu Poltár podporí tvorbu 750 pracovných miest

Zníženie miery nezamestnanosti v okrese Poltár podporou vytvorenia 750 nových pracovných miest do roku 2020 je hlavným cieľom akčného plánu, ktorý dnes na svojom výjazdovom rokovaní v Poltári schválil s pripomienkou vládny kabinet.

"Z celkovej odhadovanej finančnej investície do roku 2020 vo výške minimálne 98 miliónov eur sa predpokladá krytie z verejných zdrojov v hodnote 75 miliónov eur a 23 miliónov eur zo súkromných zdrojov. Celková výška regionálneho príspevku podľa zákona o podpore najmenej rozvinutých okresov má predstavovať 2,63 milióna eur," informoval Úrad vlády SR. Akčný plán rozvoja okresu Poltár predložil rezort dopravy.

Okres Poltár zaradilo 15. decembra 2015 v súlade so zákonom o podpore najmenej rozvinutých okresov Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny do zoznamu najmenej rozvinutých okresov. Dôvodom zaradenia okresu Poltár medzi najmenej rozvinuté okresy je dlhodobo vysoká miera evidovanej nezamestnanosti. Jej priemerná výška sa počas obdobia rokov 2013 až 2015 pohybovala medzi 25,6 % a 20,9 %, kým za rovnaké obdobie sa priemerná miera nezamestnanosti na Slovensku pohybovala medzi 13,5 % a 10,6 %. 

V júni 2016 bolo v okrese Poltár 2385 uchádzačov o zamestnanie, z ktorých bolo disponibilných 2056, čo predstavuje mieru evidovanej nezamestnanosti na úrovni 19,5 %.

Šnúru výjazdových rokovaní do slovenských regiónov slovenská vláda po šesťtýždňovej letnej prestávke absolvovala koncom augusta. Ministri rokovali 22. augusta v okrese Sabinov, 23. augusta v okrese Sobrance, 24. augusta v Trebišove, 30. augusta vo Vranove nad Topľou a 31. augusta vo Svidníku. Dnes popoludní vláda ešte absolvuje výjazdové rokovanie vo Veľkom Krtíši.

Inzercia

Odporúčame

Argentína bez Messiho ratovala bod

Argentína bez Messiho ratovala bod

Futbalisti Argentíny bez zraneného Lionela Messiho iba remizovali v noci na stredu v zápase juhoamerickej kvalifikácie MS 2018 na ihrisku poslednej Venezuely 2:2 a prišli tak o vedúcu pozíciu v tabuľke. 

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.