Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
07. september 2016

Vláda dnes v Poltári a Veľkom Krtíši prerokuje akčné plány regiónov

Z celkovej odhadovanej finančnej investície do roku 2020 sa predpokladá krytie z verejných zdrojov v hodnote 75 miliónov eur pre okres Poltár a 48,5 milióna eur pre okres Veľký Krtíš.

Vláda bude dnes pokračovať vo svojich výjazdových rokovaniach v regiónoch. Dopoludnia vládny kabinet prerokuje akčný plán rozvoja okresu Poltár a popoludní akčný plán rozvoja okresu Veľký Krtíš.

Hlavným cieľom akčného plánu okresu Poltár je znížiť mieru nezamestnanosti v okrese Poltár podporou vytvorenia 750 pracovných miest do roku 2020. Z celkovej odhadovanej finančnej investície do roku 2020 vo výške minimálne 98 miliónov eur sa predpokladá krytie z verejných zdrojov v hodnote 75 miliónov eur a 23 miliónov eur zo súkromných zdrojov. Celková výška regionálneho príspevku podľa zákona o podpore najmenej rozvinutých okresov má predstavovať 2,63 milióna eur.

Akčný plán okresu Veľký Krtíš má za cieľ znížiť do roku 2020 mieru nezamestnanosti v okrese Veľký Krtíš podporou vytvorenia asi 822 pracovných miest. Z odhadovanej investície v rokoch 2016 až 2020 v hodnote 75 miliónov eur sa predpokladá krytie z verejných zdrojov na úrovni 48,5 milióna eur a 26,5 milióna eur zo súkromných zdrojov. Regionálny príspevok podľa zákona o podpore najmenej rozvinutých okresov má dosiahnuť 3,33 milióna eur.

Šnúru výjazdových rokovaní do slovenských regiónov slovenská vláda po šesťtýždňovej letnej prestávke absolvovala koncom augusta. Ministri rokovali 22. augusta v okrese Sabinov, 23. augusta v okrese Sobrance, 24. augusta v Trebišove, 30. augusta vo Vranove nad Topľou a 31. augusta vo Svidníku.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.