Večná otázka, ako som prišiel na svet

Z otázky dieťaťa, ako vzniká ľudský život a ako ľudia prichádzajú na svet, zostáva zaskočených mnoho rodičov, hoci s ňou dopredu počíta. Deti ju však kladú veľmi skoro a zrejme práve to vyvoláva nečakaný moment prekvapenia.

Aby túto otázku rodičia dokázali bez obáv zodpovedať aj najmenším zvedavcom, prichádza im na pomoc útla knižka skúsenej anglickej autorky Sally Ann Wrightovej, ktorá má na svojom konte desiatky publikácií pre najmenších, s názvom Ako prichádzajú deti na svet. Určená je prioritne pre deti vo veku od štyroch do ôsmich rokov.

Tajomstvo zrodenia ľudského života vysvetľuje autorka prostredníctvom príbehu o Hanke, ktorej mama čaká bábätko. Malé dievčatko príchod nového súrodenca veľmi zaujíma, a preto jej mama musí odpovedať na zložité otázky s citom a primerane jej veku. Na jednoduchých príkladoch Hanke približuje, ako bábätko v mamkinom brušku vzniká a čo sa s ním počas deviatich mesiacov deje. Citlivo a s láskou tak pripravuje dcéru na príchod nového člena rodiny.

Knihu sprevádzajú krásne ilustrácie mladej talentovanej výtvarníčky Honor Ayresovej, ktoré v publikácii dominujú a dieťaťu pomáhajú lepšie pochopiť vysvetľované súvislosti.

Kniha Ako prichádzajú deti na svet, ktorú v preklade Alžbety Šuplatovej priniesol na knižné pulty Spolok svätého Vojtecha, sa môže stať pre deti a ich rodičov prvou a azda najpríťažlivejšou učebnicou bioetiky.

Martina Grochálová 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo