„Odkedy záujmové skupiny pochopili, že segment zdravotníctva je veľmi lukratívny, dokázali si postrážiť aj politických reprezentantov, ktorí v mene verejného záujmu obhajujú záujmy súkromných skupín,“ hovorí šéf Najvyššieho kontrolného úradu Ľubomír Andrassy. Po viacerých kontrolách úradu dospel k názoru, že štát rezignoval na kľúčovú verejnú zdravotnícku politiku a pravidlá tejto politiky diktuje niekto iný ako štát.