Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Pozerať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Zapnúť upozornenia

Martin Leidenfrost a Šimon Sádovský

Jordan Peterson má charizmu, ktorá nás spája: Čo sme zažili na summite v Londýne

Slovenský matematik a rakúsky publicista sa rozprávajú o tom, čo si vzali z medzinárodného summitu konzervatívcov v Londýne.

Matematik Šimon Sádovský a publicista Martin Leidenfrost sa zúčastnili medzinárodného summitu konzervatívcov v Londýne pod záštitou kanadského psychológa Jordana Petersona. S redaktorom Postoja Lukášom Krivošíkom sa rozprávali o tom, čo si z tohoto stretnutia vzali domov na Slovensko.

„Do Londýna dostali pozvánku aj Kuffovci, ale neprišli,“ hovorí Martin Leidenfrost o rozdieloch medzi slovenskými konzervatívcami a ako ich prekonávať.

„Na Slovensku musíme prekonať pocit mnohých konzervatívcov, že sú vlastne sami,“ hovorí Šimon Sádovský. „Ak pracujete v korporáte, medzi desiatimi kolegami máte jedného, ktorý je praktizujúci kresťan ako vy, sedem ľudí, ktorí nie sú vyhranení a hľadajú sa, a jedného zapáleného progresívca. A ten jeden často vytvorí atmosféru, že zvyšní deviati sa cítia byť od veci.“

Postoj vydal knihu s názvom Jordan Peterson, Boh a kresťanstvo, ktorú si môžete objednať so zľavou v našom e-shope.

 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.