Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Pozerať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Zapnúť upozornenia

Andrej Žiarovský

K predčasnému vypuknutiu Povstania prispeli akcie sovietskych partizánov

Na začiatku rozoberieme aj smrť šéfa vagnerovcov Jevgenija Prigožina.

Pred 79 rokmi sa začalo Slovenské národné povstanie. Dodnes je zdrojom kontroverzií, z ktorých mnohé sa reprodukujú v rodinách doslova z generácie na generáciu.

Spolupracovník Postoja Andrej Žiarovský a redaktor Lukáš Krivošík sa rozprávajú o príčinách a prípravách Povstania, jeho priebehu i málo známych súvislostiach, ktoré by si zaslúžili väčšiu pozornosť širokej verejnosti. Dotknú sa aj reflexie SNP v slovenskom filme a literatúre.

Na začiatku rozoberú aj najdôležitejšiu minulotýždňovú správu, ktorá sa týka prebiehajúcej rusko-ukrajinskej vojny. A tou je smrť šéfa vagnerovcov Jevgenija Prigožina.

Vzhľadom na dĺžku dnešného videa zvážte možnosť jeho zrýchlenia. Ak prejdete kurzorom cez youtubové video, vľavo dole sa vám zjaví ozubené koliesko (nastavenia). Keď naň kliknete, objaví sa vám možnosť playback speed (rýchlosť prehrávania). Keď na ňu kliknete, zobrazí sa vám viacero možností zrýchlenia videa až na dvojnásobok. Celé video sa vám v takom prípade prehrá len za polovicu času jeho dĺžky.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.