Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
31. máj 2023, 16:00

Dvaja pro-life dôchodcovia boli fyzicky napadnutí v Baltimore

Polícia stále pátra po páchateľovi nevyprovokovaného útoku.

Dvaja dôchodcovia, ktorí sa angažujú v oblasti pro-life aktivizmu, sa stali obeťami fyzického útoku pred potratovou klinikou v americkom meste Baltimore, informuje agentúra CNA.

Zatiaľ neidentifikovaný muž zaútočil na aktivistov po tom, ako sa dostali do „debaty“. Po tom, ako odchádzal preč po debate s 80-ročným mužom, sa nečakane otočil a sotil muža tak, že spadol na veľký kvetináč.

Druhý aktivista, ktorý má 73 rokov, sa ponáhľal pomôcť svojmu druhovi, no útočník ho zhodil na zem a kopol do tváre. Sedemdesiattriročný muž skončil v nemocnici s vážnymi modrinami, krvácaním do oka, so zlomeninami tvárových kostí a s bolesťami hlavy a krku.

Baltimorská mestská polícia má k dispozícii video zachytávajúce útok. Útočník zatiaľ nie je identifikovaný, no polícia pracuje na jeho vypátraní.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou
pred 2 hodinami

Líder Hlasu Peter Pellegrini v poslednej predvolebnej debate v RTVS hovorí, že jeho strana má ideologicky bližšie k Smeru ako k PS. Povedal, že Michala Šimečku pozná len z diskusií. Robert Fico tvrdí, že z prvých 40 kandidátov PS pochádza 28 z mimovládneho sektora. Šimečka to odmieta. Dodal však, že je to stále lepšie ako mať oligarchov. 

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.