Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. február 2023, 11:00

Štát Tennessee sa posunul bližšie k zákazu zmeny pohlavia detí

Návrh zakazuje predpisovanie blokátorov puberty, hormónov opačného pohlavia a vykonávanie operácií na zmenu pohlavia na nedospelých osobách.

Návrh zákona SB 0001, ktorý by zakázal procedúry na zmenu pohlavia detí, sa v štáte Tennesee posunul ďalej v legislatívnom procese, keď ho schválil výbor Senátu, informoval denník The Daily Wire.

Návrh sa teraz dostane pred právny výbor štátneho Senátu. Ak ho výbor schváli, bude sa o ňom hlasovať v štátnej Snemovni, Senáte a nakoniec sa dostane na stôl guvernéra Billa Leeho.

Republikáni tento návrh predložili v novembri. Zakazuje predpisovanie blokátorov puberty, hormónov opačného pohlavia a vykonávanie operácií na zmenu pohlavia na nedospelých osobách.

Pacienti, ktorí by sa stali objektom takýchto procedúr, a ich rodiny by od lekárov mohli vymáhať odškodné vo výške až 25-tisíc dolárov za každé porušenie zákona. Návrh by v prípade schválenia takisto zaradil takéto procedúry do rovnakej kategórie zločinov, do akej patria iné pokusy o zranenie alebo zmrzačenie dieťaťa.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 24 minútami

Francúzska vláda prežila prvé hlasovanie o vyslovení nedôvery v parlamente. Čeliť bude ešte jednému návrhu, o ktorom sa však predpokladá, že bude mať ešte menšiu podporu poslancov. (tasr)

pred hodinou

Medzinárodné spoločenstvo prisľúbilo zemetrasením postihnutému Turecku a Sýrii pomoc vo výške siedmich miliárd eur, oznámil švédsky premiér Ulf Kristersson na darcovskej konferencii v Bruseli. (tasr)

pred hodinou

Spojené štáty pošlú Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc v hodnote 350 miliónov dolárov. Oznámil to minister zahraničných vecí USA Antony Blinken. Zásielka bude obsahovať množstvo rozličných druhov munície vrátane rakiet do raketometov HIMARS, munície do húfnic a bojových vozidiel pechoty, ale aj protiradarové rakety HARM a protitankové strely. Okrem toho USA pošlú na Ukrajinu aj cisternové vozidlá a riečne člny. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.