Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
31. január 2023, 11:33

Jordan Peterson chce vytvoriť alternatívu k Svetovému ekonomickému fóru

Jordan Peterson chce vytvoriť alternatívu k Svetovému ekonomickému fóru

Foto: Flickr

Toto kolokvium by podľa neho malo byť verejné a v prípade úspechu by sa mohlo konať pravidelne.

Známy psychológ Jordan Peterson v podcaste The Joe Rogan Experience uviedol, že by chcel vytvoriť alternatívu k Svetovému ekonomickému fóru. Táto alternatíva by podľa neho mala byť verejná a v prípade úspechu by sa mohla konať pravidelne.

Medzi témami, o ktorých by sa malo na tomto kolokviu diskutovať, by podľa Petersona malo byť to, ako dostať „energiu a zdroje pri čo najmenších nákladoch čo najväčšiemu množstvu ľudí“, ako riadiť rodinnú politiku tak, aby motivovala vznik „dlhodobých, monogamných párov, ktoré sú zamerané na deti“ a vytvorenie „pro-ľudského pohľadu“ na politické otázky.

Peterson v podcaste uviedol, že pokiaľ niekto často rieši otázku preľudnenia, tento spôsob zmýšľania implicitne ovplyvní jeho ďalšie skutky. Zároveň skritizoval vlády presadzujúce politiku, ktorá vedie ku zdraženiu potravín a energií a tým poškodzuje najmä chudobnejších ľudí.

Okrem alternatíve k Svetovému ekonomickému fóru sa Rogan a Peterson v podcaste venovali aj problematike transgenderizmu. Peterson vyslovil svoj názor, že tento trend je poháňaný „sociologickou nákazou“ a prirovnal ho ku strachu zo satanistického rituálneho zneužívania detí v škôlkach, ktorý sa objavil v 80.-tych rokoch.

Psychológ uviedol, že nespokojnosť s vlastným telom je počas puberty štandardným stavom ženskej mysle, ktorá sa vyrovnáva s náhlymi zmenami a skutočnosťou, že je ženské telo slabšie ako mužské. Presadzovanie „potvrdzovacej“ terapie podľa Petersona môže „fatálne zmiasť tisíce mladých dievčat“.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Francúzska vláda prežila prvé hlasovanie o vyslovení nedôvery v parlamente. Čeliť bude ešte jednému návrhu, o ktorom sa však predpokladá, že bude mať ešte menšiu podporu poslancov. (tasr)

pred 2 hodinami

Medzinárodné spoločenstvo prisľúbilo zemetrasením postihnutému Turecku a Sýrii pomoc vo výške siedmich miliárd eur, oznámil švédsky premiér Ulf Kristersson na darcovskej konferencii v Bruseli. (tasr)

pred 3 hodinami

Spojené štáty pošlú Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc v hodnote 350 miliónov dolárov. Oznámil to minister zahraničných vecí USA Antony Blinken. Zásielka bude obsahovať množstvo rozličných druhov munície vrátane rakiet do raketometov HIMARS, munície do húfnic a bojových vozidiel pechoty, ale aj protiradarové rakety HARM a protitankové strely. Okrem toho USA pošlú na Ukrajinu aj cisternové vozidlá a riečne člny. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.