Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
28. september 2022, 10:01

Voľby v Taliansku

Demokracia nie je v ohrození, myslí si Meloniovej rival Renzi

„Ohrozenie talianskej demokracie neexistuje. Je to moja rivalka, ja som jej rival, budeme proti sebe bojovať aj naďalej, ale myšlienka, že v Taliansku existuje nejaké riziko fašizmu, je úplne falošná," povedal bývalý taliansky premiér.

Zatiaľ čo množstvo svetových aj slovenských médií  v súvislosti s talianskymi voľbami informovalo o víťazstve „krajnej pravice“, rival Giorgie Meloniovej Matteo Renzi si nemyslí, že ide o hodnoverný opis talianskej politickej situácie.

Americká televízia CNN priniesla vyjadrenie bývalého talianskeho premiéra, ktorý povedal: „Ohrozenie talianskej demokracie neexistuje. Je to moja rivalka, ja som jej rival, budeme proti sebe bojovať aj naďalej, ale myšlienka, že v Taliansku existuje nejaké riziko fašizmu, je úplne falošná.“

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami

Futbalisti Austrálie zdolali v stredajšom zápase D-skupiny na MS v Katare Dánsko 1 : 0 a zabezpečili si postup medzi šestnásť najlepších tímov. Skončili na druhom mieste D-skupiny za Francúzskom. Postupový gól strelil v 60. minúte Mathew Leckie. (tasr)

pred 3 hodinami

Novým lídrom demokratov v Snemovni reprezentantov amerického Kongresu bude Hakeem Jeffries. Stane sa tak prvým černochom, ktorý povedie klub kongresmanov niektorej z dvoch veľkých strán v USA. Jeffriesa demokrati do tejto funkcie zvolili jednohlasne v stredu. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.