Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. február 2016

Slovan potopili hlúpe chyby, Říha: "Je to neospravedlniteľné"

Hlúpe chyby obrali hokejistov Slovana Bratislava o prekvapivý vývoj štvrťfinálovej série play off.

Tréner Miloš Říha si premárnenie dvojgólového náskoku v druhom stretnutí nevedel vysvetliť a po stretnutí bol nahnevaný na svojich hráčov. Predovšetkým na tých skúsených.

Dve tretiny boli hráči CSKA bezzubí v koncovke a nenašli recept na disciplinovaný výkon hostí. Slovan držal nad vodou Barry Brust, no v 45. minúte ho šťastným gólom prekonal Kirill Petrov a zavelil k dokonalému obratu. Moskovčania dohrali duel dominantným spôsobom a v predĺžení rozhodli o triumfe 3:2. "Zápas sme si prehrali sami, vlastnými hlúposťami, ktoré sme narobili aj v prvom aj v druhom zápase. Mali sme vyhrať, neviem si vôbec predstaviť, prečo sa to takto skončilo. Je neospravedlniteľné, aby sme takto dohrali dôležité stretnutie a aby takí skúsení hráči robili hlúpe chyby," hneval sa po stretnutí Říha.

Slovan sa po výkonnostnej stránke ukázal v Moskve v pozitívnom svetle, premárnené polovice zápasov však dobrý pocit znegovali. "Hráči musia vedieť, že na to majú. Hovoril som im to už po prvom zápase. Musia si veriť, nemôžu sa báť, keď sa mali báť oni. Nemali sme čo stratiť a prvé dve tretiny sme odohrali tak, ako sme povedali, všetci dodržiavali taktiku. Potom sme zaliezli, vyhadzovali sme puky a neboli sme akční v útočnom pásme, pretože útočníci to vypustili. Navyše sme dostali dva góly z bránkoviska, to jednoducho nejde," dodal Říha.

Jeho zverenci musia po dvoch neúspešných dueloch zodvihnúť hlavy a skonsolidovať sily. Nemajú však veľa času, už vo štvrtok o 19.00 SEČ privítajú CSKA na domácom ľade. "Prídeme domov, trošku si oddýchneme a niečo si k tomu povieme. Som si istý, že diváci nás poženú. Budeme chcieť pred nimi vyhrať, aj preto verím, že séria je stále otvorená," dodal kouč.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.