Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
13. júl 2022, 08:59

Štefan Hríb kritizuje Michala Kaščáka za postoj k biskupovi Haľkovi

Štefan Hríb kritizuje Michala Kaščáka za postoj k biskupovi Haľkovi

Foto - TASR

„Ak ho ale pozvali a on ničím neporušil dohodnuté pravidlá, potom si zaslúži zastanie voči vyháňaniu, nie predhodenie zopár aktivistom," napísal Hríb.

Šéfredaktor časopisu .týždeň, ktorý má pravidelne na Pohode svoj stan, kritizuje riaditeľa festivalu Michala Kaščáka: 

„Je samozrejme fakt, že biskupa pozvať na Pohodu nemuseli. Pozvanie nie je právo. A mohli to pozvanie aj spätne oľutovať. Ak ho ale pozvali a on ničím neporušil dohodnuté pravidlá, potom si zaslúži zastanie voči vyháňaniu, nie predhodenie zopár aktivistom, a to ani vtedy, ak niektorí z nich huckajú kapely proti Pohode a ohrozujú tak jej meno. Ich zvolanie „Podarilo sa!“ považujem za najškaredší akord celej histórie Pohody. Stalo sa. Smutne teraz čítam, ako sa kdekto teší. Časť konzervatívneho sveta si veľmi rado potvrdzuje, že Pohoda už je len liberálna bublina, kde sa netoleruje nič kresťanské. Nič nie je ďalej od pravdy, ale komu tu už ide o pravdu? Pohoda je úspešná, my nie sme, ale to len preto, že je bezbožná a my zbožní. Tak ju morálne zničme. Aké krásne. Aké lživé. Ale teší sa aj časť liberálneho sveta, ktorá sa nádejá, že mu na Pohode konečne nebude prekážať náboženský regres. Chceme predsa vyberanú spoločnosť. Vyčistenú spoločnosť. Neslobodnú spoločnosť."

Čítajte tiež

V úvode svojho textu však Štefan Hríb skritizoval aj vyjadrenie biskupa Haľka o televíznom seriáli Priznanie, v ktorom sa bozkávali dve ženy. Hríb Haľkove slová označil za nerozumné. 

„Vytesňovať realitu odkiaľkoľvek – aj z televízie – len preto, že sa mi nepáči, neviedlo nikdy k dobrému výsledku. Realita sa má ctiť, nie popierať," napísal.

Inzercia

Dnes treba vedieť

teraz

V dolinách a kotlinách môže teplota v pondelok ojedinele klesnúť pod mínus 20 stupňov Celzia. Súvisí to s presunom tlakovej výše do našej oblasti. SHMÚ upozorňuje, že najvýraznejší pokles teploty nastane v Banskobystrickom kraji, na Gemeri, dolnom Spiši a pod Tatrami. (tasr)

pred hodinou

Ministerstvo vnútra eviduje 108 vyhlásených mimoriadnych situácií z dôvodu snehovej kalamity. Vyzýva tiež vodičov na zvýšenú opatrnosť na cestách. Horskí záchranári varujú pred lavínami. „Mimoriadna situácia pre celý okres vyhlásená prednostom okresného úradu platí naďalej v Čadci, v ostatných prípadoch platia mimoriadne situácie na úrovni obcí a miest, ktoré vyhlásili starostovia alebo primátori," priblížila hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová. (tasr)

pred 2 hodinami

Futbalisti SSC Neapol sa opäť priblížili k zisku titulu v talianskej Serii A. V zápase 21. kola zvíťazili aj so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom v zostave na pôde Spezie Calcio 3:0. Neapol dosiahol piaty ligový triumf v sérii, po ktorom má na čele tabuľky 16-bodový náskok pred Interom Miláno. (tasr)

pred 3 hodinami

Slovenskí tenisti ani na štvrtý pokus nepostúpili na finálový turnaj Davisovho pohára. V kvalifikačnom dueli prehrávajú na harde v Groningene s Holandskom 0:3. Slováci budú v septembri bojovať o to, aby si v roku 2024 mohli opäť zahrať o účasť medzi elitnou 16-kou. (tasr)

pred 3 hodinami

Robert Kaliňák zo Smeru uviedol, že prípad Lenky Wittenbergerovej, ktorá ako šéfka Finančnej správy prijala úplatok 50-tisíc eur a súd sa s ňou dohodol na vine a treste, nie je trestným činom. Konanie Wittenbergerovej označil Kaliňák za „eticky neprijateľné“. Súd nariadil exšéfke daniarov podmienečný dvojročný trest s päťročnou skúšobnou dobou a peňažný trest 50-tisíc eur. (markíza)

pred 4 hodinami

Juraj Šeliga považuje za neštandardné vyjadrenia policajného prezidenta Štefana Hamrana, ktorý nevylúčil kandiatúru vo voľbách. Poslanec Za ľudí hovorí, že ak chce ísť Hamran do politiky, tak by nemal byť na čele polície. (tv markíza)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.