Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. máj 2022, 09:07

Vojna na Ukrajine

Britské ministerstvo obrany uviedlo, čo bolo nájdené vo vrakoch ruských strojov

Britské ministerstvo obrany uviedlo, čo bolo nájdené vo vrakoch ruských strojov

Ilustračné foto – TASR

V lietadlách našli navigáciu, ktorá bola prilepená páskou o palubnú dosku.

Britský minister obrany Ben Wallace podľa portálu Business Insider uviedol, že vo vrakoch zničených ruských lietadiel našli obyčajné GPS navigácie, ktoré boli jednoducho prilepené na palubných prístrojových doskách.

„Na prístrojových doskách ruských Su-34 boli nájdené prilepené GPS prijímače, aby piloti vedeli, kde sa presne nachádzajú, kvôli zlej kvalite ich vlastných systémov,“ uviedol Wallace.

Zarážajúce pritom je, že stroje Suchoj Su-34 sa súčasťou ruskej armády stali iba nedávno a sú považované za technicky vyspelé.

V ruských vozidlách podľa neho našli mapy Ukrajiny, ktoré pochádzali ešte z čias Sovietskeho zväzu.

Rusi zároveň svoje vozidlá „pancierujú“ pňami stromov alebo provizórnymi klietkami, ktoré sú skôr psychologickou ako reálnou pomocou.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami

Ak by Igorovi Matovičovi záležalo na urovnaní vzťahov, ocenil by pondelkové rozhodnutie strany SaS vrátiť sa na koaličnú radu a prestal by útočiť, uviedol Richard Sulík (SaS) v reakcii na výzvu lídra OĽaNO o ukončení sporov. „Naopak, on po všetkých našich upozorneniach prelomil veto prezidentky s fašistami proti vôli dvoch koaličných partnerov a opakovane na nás útočil,“ napísal Sulík. SaS deklarovala, že ďalší postup včas oznámi.

pred 4 hodinami

„Ja viem, že odpustenie sa nedá vynútiť, ale je to veľký prejav veľkorysosti, ktorý občania určite ocenia,“ povedal premiér Eduard Heger na margo slov Igora Matoviča, ktorý prosil Richarda Sulíka a jeho kolegov z SaS o odpustenie. „Ak by sa toto podarilo, tak by to bola veľká vec a veľký krok pre celé ďalšie dva roky nášho fungovania,“ dodal premiér, ktorý zároveň chce, aby sa SaS vrátila na koaličné rady.

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.