Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
13. máj 2022, 08:47

Študent navrhuje, aby jeho univerzita Georgea Washingtona zmenila názov

To, či by to mal urobiť aj denník The Washington Post, pre ktorý o tom napísal, neuviedol.

Caleb Francois, študent na Univerzite Georgea Washingtona, v komentári pre denník The Washington Post uvádza, že jeho univerzita, „na ktorej bol rasizmus vždy problémom“, potrebuje nové meno.

„Len pár blokov od hlavného kampusu je Mount Vernon Campus, pomenovaný po bývalej otrokárskej plantáži Georgea Washingtona. Každý deň sa stovky černošských študentov prechádzajú po kampuse pomenovanom po zotročovateľovi ľudí a študujú na mieste pomenovanom po temných érach histórie,“ tvrdí študent.

„Kontroverzná knižnica Winstona Churchilla musí skončiť. Sporný koloniálny názov univerzity musí skončiť. Dokonca aj názov univerzity, maskot a motto – ,Hail Thee George Washington‘ – musia byť nahradené. Pokrytectvo [univerzity] GW spočívajúce v tom, že nerieši tieto problémy, je príkladom toho, ako sa hlasy černochov a ich sťažnosti ignorujú, a zdôrazňuje dôležitosť silného vodcovstva medzi černochmi,“ píše.

To, či by mal svoje meno zmeniť aj denník, pre ktorý komentár napísal, Francois neuviedol.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 52 minútami

Najviac vysokoškolsky vzdelaných ľudí je v Bratislavskom kraji

Ďalšie kraje už majú výrazný odstup a podiel vysokoškolsky vzdelaných obyvateľov je značne nižší.

pred 2 hodinami

Pojednávanie v kauze evidencie Andreja Babiša vo zväzkoch komunistickej Štátnej bezpečnosti má byť 14. júna. Český expremiér bol vo zväzkoch ŠtB vedený ako agent pod krycím menom Bureš, sám však spoluprácu s ŠtB popiera a trvá na tom, že je vo zväzkoch vedený neoprávnene. V spore o ochranu osobnosti podal žalobu na Ústav pamäti národa ešte v roku 2012. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.